Skocz do zawartości

Sieć w biurze


ezamel

Recommended Posts

Witam!

W małym biurze mamy w porywach do 15 komputerów. Mamy internet TP DSL, używamy rutera TP-LINK TL-WR941ND, skąd idzie sygnał do swicha i wtedy do komputerów (plus wifi z rutera). Niestety doszedłem tylko do tego, że mogę adresy IP nadawane przez ruter dodać do list i blokować konkretne strony. Chodzi o to, żeby mieć dojście do wszystkiego, ale póki co te adresy są na 2 godziny (max to 48 godzin).

Nie mam pojęcia, jak to ugryźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Blokowanie stron na jednostkach - konto ograniczone? Ewentualnie w TP Linku jest opcja blokady niektórych adresów stron przychodzących. W moim tak jest, podobnie jak z portami aplikacji itd. 

Stały adres IP sucks ass imo - DHCP załatwia sporo problemów. A dostęp masz zawsze taki sam. Zapuść jeszcze coś w rodzaju Team Viewera i rób wyrywkowe kontrole co w tle chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Blokowanie stron na jednostkach - konto ograniczone? Ewentualnie w TP Linku jest opcja blokady niektórych adresów stron przychodzących. W moim tak jest, podobnie jak z portami aplikacji itd. 

Stały adres IP sucks ass imo - DHCP załatwia sporo problemów. A dostęp masz zawsze taki sam. Zapuść jeszcze coś w rodzaju Team Viewera i rób wyrywkowe kontrole co w tle chodzi. 

Dzięki :)

No tak, ale przy DHCP jeden IP to max 48 godzin, a nie muszę blokować tych stron na wszystkich komputerach...

Ogarniam Team Vivera i zobaczymy, co z tego wyniknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jak na sieć firmową to TP-Link jest mimo wszystko średnim sprzętem

to może do konkretów:

1. Dzierżawa DHCP ma w większości urządzeń regulowany czas wygasania. Najsensowniej jest ustawić ją na 30 dni

2. Każdy router ma rezerwację adresów - dodajesz konkretne mac adresy do listy i komp będzie miał stałe ip w sieci lokalnej zero problemów ze zmiennym ip

3. Team viewer jest fajny, ale licencja firmowa kosztuje, a user od razu zobaczy jak się do niego podłączysz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...