Skocz do zawartości

Czytnik RSS


Rogal

Recommended Posts

Mam problem :o 

Z racji tego iż po niedzieli prawdopodobnie obejmę dział "Technologie" na regionalnym portalu muszę być stale na bieżąco. Wiadome, że o najświeższe informacje najlepiej "pytać" na oficjalnych stronach danej produkcji itp. 

Jednak ciężko za każdym razem skakać od strony do strony - na pomoc wychodzi czytnik RSS. Korzystam (jeszcze) z tego w Operze. Wydaje się być dobrym, ale...

Dzisiaj np. nie zrobił poprawnie aktualizacji zmian na stronach (a było ich kilka) - nie wysłał nowych tematów itd. Jest domyślnie ustawione na co trzy godziny, ale to można dostosować (np. teraz dla niektórych ustawiłem co godzinę). Siedzę, czekam i nic. 

Po zrobieniu "ręcznego" sprawdzania - wszystko jako tako wróciło do normy - nie mam jednak najnowszych wpisów z niektórych stron. 

Druga sprawa - niepokoi mnie ten adres RSS - czy aby na pewno powinny być tam przecinki?

http://drss.gazeta.pl/rss_tag/,,Polygamia,rss.xml

Pytam, bo Opera Mail nie pobiera nazwy nagłówka sama z siebie, jest puste pole i liczba pobranych wiadomości (po nadaniu nazwy i tak nic się nie dzieje). 

Jakieś sprawdzone alternatywy? A może przesadzam?

edit:

Zrobiło aktualizację -_- widocznie domyślne 3 godziny właśnie minęły. Pozostaje tylko kwestia tamtego ostatniego poly RSSa. Sprawdźcie go u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No ja w każdym bądź razie zrobiłem porządek co do czasu w jakim mają się aktualizować - póki co działa, zobaczę jak będzie jutro.

Wracając do tematu:

Ktoś wie, czy można wyeksportować te wszystkie kanały RSS w operze do jakiejś lokalizacji? Fajnie by było mieć je zarchiwizowane na nośniku i wrzucać je do jakiejś innej Opery na innym komputerze. Albo nawet na przyszłość je po prostu wyeksportować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...