Skocz do zawartości

SUN goni VMWare


Przem0l

Recommended Posts

Sun Microsystems "wreszcie" wydał swoją maszynę wirtualną, która jest zdolna do obsługi DirectX. Omawiany produkt to xVM VirtualBox v3.0.0.

W/g tego co opisuje producent w nowej wersji z grubsza mamy:

1. obsługę DirectX, oczywiście nie wiadomo w jakiej wersji ;) (czyli pewnie żenada);

2. obsługę OpenGL 2.0;

3. obsługę 32 wirtualnych procesorów;

4. wsparcie dla SMP, co ma zwiększyć wydajność;

5. oraz wsparcie dla zarządzanie centrami danych poprzez przeglądarkę.

To tyle teorii: maszynka ściągnięta, zainstalowana i odpalona. W zakładce Ustawienia > System > Procesor rzeczywiście jest możliwość wyboru ilości rdzeni i to aż do 32.

W Ustawienia > Display > Video też pojawia się opcja 3D. Jaka szkoda, że jest możliwość obsługi jedynie 128 MB pamięci.

Cóż mogę powiedzieć, VMWare 6 też posiada (ukrytą) opcję wsparcia 3D i też max pamięci dla wirtualnej grafiki 128 MB. Tyle, że na VMWare Combat Arms chodzi bardzo dobrze i stabilnie. Przy 3 wirtualkach CA już lekko zamula i pojawiają się problemy ze stabilnością, które po prostu zamykają i uszkadzają nasz maszyny (całe systemy). To jest pryszcz, bo chociaż jedna witrualka chodzi, i to baaardzo dobrze. Ciekawe jak tutaj jest z wydajnością. Jak wrócę do domu to sprawdzę ;).

Jak dla mnie to SUN wreszcie zaczyna doganiać VMWare. Nie szalejmy z optymizmem, że go prześcignął, ponieważ VMWare 6.5 to staroć. Jak porównywać ich do siebie to tylko nowe wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Szczerze przyznam, że korzystam właśnie z Suna i też się lekko podjarałem ;) A jak będzie to się okaże, chociaż mam nadzieję, że dam radę wykorzystać możliwości sprzętu jaki posiadam. Oczywiście jeżeli wsparcie dla 64 bit jest na poziomie, bo w inne rozwiązania nie ma sensu się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...