Skocz do zawartości

Humanitarny sposób dobrania się do czegoś takiego...


Rogal

Recommended Posts

W sumie nie da rady pograć w CoD 4 kiedy cały blok korzysta i eksploatuje łącze...pingi stale w granicach 500, co sprawia że własny serwer mnie wywala. Jak wiadomo nuda to najlepszy bodziec do rozwoju - także zajrzałem w Miejsce Sieciowe i ujrzałem oto coś takiego:

Po dwukliku dostaję adres strony web urządzenia, czyli adres po którym mogę się załapać na logowanie. Muszę wpisać nazwę użytkownika i hasło. I tu zaczyna się całą zabawa - jak je zdobyć? 

Dołączona grafika

Urządzenie to jakiś Draytek, jeżeli to pomoże. 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie sądzisz chyba, że powiemy Ci jak zhackować router Twojego providera :P

A tak na serio to łatwo Ci nie będzie bo musiałbyś mieć dojście do sieci z "drugiej strony" czyli pomiędzy ruterem a innym urządzeniem dostawcy internetu, bo wtedy byłaby szansa na zdobycie hasła jakimś programem do nasłuchu.

Generalnie możesz zacząć próbować, ale brute force odpada, bo od razu namierzą włamanie (a właściwie próbę), poza tym jak mniemam zmienili hasło defaultowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jakby nie zmienili hasła domyślnego to administrator powinien od razu wylecieć z pracy. Ja bym nawet login zmienił, jeśli urządzenie dawałoby taką możliwość.

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem humanitarny. Jeśli legalny to nie ma takiego. Każda próba nieautoryzowanego dostępu do komputera lub urządzeń sieciowych jest nielegalna. A jak można by takie hasło uzyskać, metodą brutal force, ale to jest dość czasochłonne zwłaszcza, że login nie jest znany. Inną metodą jest nasłuch sieci, wtedy musiałbyś wyczekiwać aż administrator będzie się logował do urządzenia, bo z zrzutów ekranu wynika, że ten router nie używa połączenia szyfrowanego. Ostatnia metoda to włamanie się na samo urządzenie i wykradnięcie hasła bezpośrednio z niego, ale zapewne przechowywane jest w zaszyfrowanej formię więc jeszcze czekałoby ciebie łamanie szyfru.

A tak na marginesie, piszesz o tym jakby to było konfigurowanie jakiegoś urządzenia, hacking to nie coś czego można się nauczyć z poradników krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Generalnie informatyka to coś czego się z informacji na polskich stronach nie nauczysz, bo za późno docierają nowości, a hacking to przede wszystkim duże doświadczenie, osoby które uczą się z jakiś tutoriali, kursów, korzystają tylko z jakiś prostych narzędzi wykorzystujących znane expolity, są kandydatami do wpadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...