Skocz do zawartości

Premiera GeForce 580


Ralliart

Recommended Posts

W dniu dzisiejszym miała premierę najnowsza karta z rodziny GeForce GTX580. Jest to krok naprzód w porównaniu do GTX480, albowiem zrezygnowano z wszelkich dodatków, zostawiając tylko to co jest istotne dla graczy. Nadrzędnym celem było stworzenie najszybszej jednoprocesorowej karty na świecie. Jak poszło? Zapewne czytaliście już testy i wiecie, że zielonym się udało. Pytanie tylko czy do końca, bo 580 to de facto zmodyfikowany rdzeń FERMII będący podstawą dla GTX480. Czyżby Nvidia dalej odgrzewała kotlety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Poczytałem, zobaczyłem i...nie widzę różnicy. Serio - kilka procent w górę i konkurencja z kartą 2 rdzeniową za ponad 2000 złotych do mnie nie przemawia. 

Co mi się podoba - wprowadzenie komory vapor, wycięcie resztek "układu dla profesjonalistów" i pozostawienie esencji dla graczy. Szkoda tylko że śmierdzi kotletem, takim wielkim i spalonym, podanym pod wpływem kolejnego udanego układu AMD. I co najważniejsze - konkurencja za kilka dni znowu zaatakuje. Czy są jakieś szanse? :) 

Swoją drogą na benchmarku mają kompa z 6 rdzeniami i 2 x 580 na pokładzie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Aż z ciekawości przyjrzę się wynikom na THG. Zresztą benchmark musi się sprzedawać - u nich w sklepie jest to za jakieś 1700 złotych do wzięcia. I te minusy mnie śmieszą - "głośny wiatrak" :D 

THG testowało na produkcie Gigabyte który w naszym pięknym kraju jest tańszy o całe 200 złotych - zatem za granicą będzie jeszcze lepiej :) Różnica tylko 10 MHz na korzyść ASUSa z benchmark.pl   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...