Skocz do zawartości

Płyta ABIT NF-M25


jakasia

Recommended Posts

Witam, mam komputer w którym padła płyta główna (wybuliło kondensatory) nie chce wymieniać tylko ich bo ponoć za jakiś czas znów może tak się stać. Chce wymienić cała płytę na lepsza niż ta którą teraz mam, i tu zwracam się o pomoc jaka będzie pasowała do reszty mojego sprzętu a oto i on:

WD2500 AAJS Caviar

KINGMAX 1GB DDR2

PŁYTA ABIT NF-M25

PROCESOR AMD X2 4000t

ZASILACZ OBUDOWA 350W

GRAFIKA PALIT 8600GT

komputer był kupiony jako gotowy zestaw w 2007r. Jeżeli padła płyta to czy mogła coś jeszcze uszkodzić i ewentualnie co? Bardzo proszę o fachową pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Rogal to co mówisz nie do końca jest prawdą, jeśli system masz w wersji OEM, to może być problem z ponowną aktywacją, bo przy pierwszej aktywacji tworzona jest suma kontrolna na podstawie numerów seryjnych poszczególnych elementów komputera, jeśli system aktywacyjny uzna, że zmiana jest istotna to się nie aktywuje. Ale powinien przejść aktywację telefoniczną, znaczy podczas rozmowy z konsultantem mówisz, że poprzednia płyta ci się uszkodziła. Licencja OEM ma właśnie to ograniczenie, że jest przypisana do konkretnego komputera i nie można jej przenosić. Jeśli ktoś wyjmie dysk i włoży go do innego komputera to równie drze może zainstalować pirata, bo zgodnie z warunkami licencji jest ona w takim wypadku nie ważna.

Ja musiałem swój system aktywować ponownie gdy przekładałem dysk między laptopami, a były to te same modele, z tym że to była wersja MSDN, więc aktywacja przez Internet przeszła bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mylisz się nieco.

Licencja OEM jest przypisana jeden raz do konkretnej konfiguracji sprzętowej. Jeżeli coś się zmieni natychmiast chce się aktywować.

Licencja BOX nie ma żadnych ograniczeń - można mieszać w podzespołach do woli i system musi się aktywować, bo zapłaciłeś więcej właśnie za taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Windows jest wrażliwy na zmianę płyty głównej, dysku twardego i chyba karty graficznej. Jeśli dołożysz więcej ramu, dodasz jakieś karty rozszerzeń to nie będzie problemu. To są wady licencji OEM, dla tego płacisz za nią dużo mniej. Po za tym wersja OEM jest pozbawiona pomocy technicznej ze strony Microsoftu, znaczy jeśli masz jakiś problem to pomoc techniczną świadczy osoba która system zainstalowała. W przypadku zakupu komputera z systemem tą pomoc świadczy sklep lub producent laptopa, jeśli kupiłeś system oem i sam go zainstalowałeś automatycznie stajesz się pomocą techniczną dla samego siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...