Skocz do zawartości

Reklama w sieci


Rogal

Recommended Posts

To w sumie kwestia trochę na wyrost, ale szukam sugestii do tego jak reklamować portal będący np. na subdomenie naszego forum. Czy ogranicza mnie subdomena, czy może to dobra reklama przyniesie sukces zarówno mi jak i domenie głównej? A może jeszcze inaczej - domena będzie reklamować subdomenę? 

W co warto jeszcze pójść, gdzie się reklamować, jakie materiały przerobić i co robić, by aktywnie się reklamować? Warunek jest jeden - zerowe/niskie koszty. Większość chciałbym zrobić sam, co pozwoli mi się także rozwinąć. 

Czekam na linki/uwagi/sugestie. Mam nadzieję, że pozwolicie mi zadawać pytania... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeżeli chodzi o subdomenę to jej reklama działa na korzyść domeny głównej, nigdy na odwrót. Poza tym od jakiegoś już czasu zastanawiłem się nad wrzuceniem na stałe kodu google analytics do domeny logistyka.gurupc.pl.

Z darmowej reklamy - trzeba działać na wielu polach: fora pozwalające na reklamę własnego www, systemy wymiany linków, katalogi stron. trzeba na to poświęcić trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Panie Administratorze - konkrety :) Wiem, że trzeba poświęcić sporo czasu, sęk w tym że muszę znaleźć punkt zaczepienia (myślę, że jakiś tydzień po wprowadzeniu do obiegu treści). 

Facebook/Twitter/Blipper? 

Szukam po prostu uwag dotyczących tego jak robić to niskim kosztem (własne poświęcenie to inny rodzaj takich kosztów). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Najlepszą reklamą jest tzw. reklama wirusowa, roznosi się sama, ale nie wszystko da się tak zareklamować. Najniższym kosztem to po za spamem na forach, w komentarzach itp. Są portale takie jak facebook, blip, twitter, czy wykop choć to też podchodzi trochę po reklamę wirusową. Z tym że trzeba mieć na taką reklamę jakiś konkretny pomysł coś co przyciągnie ludzi. Wykop potrafi ściągnąć dużo ludzi, ale sama reklama musi być bardzo subtelna, zwykłe wykopywanie nawet ciekawych newsów nie wiele daje. Jako przykład da coś co się stało w serwisie mojdrink.pl, o którym wspominałem w innym temacie. coś koło 26 września serwis zanotował skok 400% dziennej nomy odsłon i odwiedzin, i był to jednodniowy strzał, a w zasadzie dwudniowy, ale drugiego dnia było już tylko 200% normy. Okazało się, że ktoś na wykopie umieścił link do filmiku na YT jak robić drinka, konkretniej ten wykop: http://www.wykop.pl/link/476069/drink-ktory-nazywa-sie-rainbow/ . A w komentarzach później dał link do strony z przepisem. Sam wykop nie został uznany za spam i weszło na niego pełno osób. A jako ciekawostka różne pomysłowe kampanie reklamowe, jako inspiracja :)

tu marketing partyzancki, czyli niskim kosztem.

http://marketing.wykop.pl/ramka/493019/10-doskonalych-przykladow-marketingu-partyzanckiego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...