Skocz do zawartości

Karta graficzna w granicach 500-600zł


kodimaster

Recommended Posts

Witam.

Mam taki sprzęt i chciał bym zmienić w nim kartę graficzną:

Procesor: Intel Core 2 Quad CPU Q6600 2,4 GHz

Płyta główna: Gigabyte GA-G33M-S2

Pamięć Ram 2048 MB

(wcześniejsza karta graficzna to GeForce 8600 GT 256 MB jednak popsuła się)

Czym się powinienem kierować wybierając kartę graficzną? Taktowaniem, pamięcią czy może czymś innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Przede wszystkim ceną :P

Gigabyte GV-N460OC-1GI 627,60zł

Karta oparta o chipset FERMI, z 1GB ram na pokładzie i szyną 256bit. Za tą cenę naprawdę rewelacyjna oferta. Uważaj na wersje z 768MB pamięci i szynę 192bit, są wyraźnie słabsze.

Radeon 6850:

Nowość, bezpośredni konkurent GF460, ale w tym momencie sklepy mają na niego zaporową cenę: ok 50-150zł więcej niż sugeruje AMD. Ceny zaczynają się od 708zł. Możesz poczekać, aż minie pierwszy szał i wtedy kupić za ok 630zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Myślę, że markowy 500W powinien wystarczyć. Chyba, że masz zamiar podrasować sprzęt - wtedy nawet 600W nie zaszkodzi. Fermi jest niestety dosyć prądożerne. Obecny zasilacz 350W kwalifikuje się niestety do natychmiastowej wymiany. W przypadku jego awarii może paść ci coś jeszcze, a wtedy nie będziesz zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jest słabsza i raczej przeznaczona do grania w rozdzielczości 1280x1024, jest to bezpośredni konkurent Radeona 5770 i jako taki jest mu równy. Jeżeli masz ograniczony budżet, to myślę, że nie będziesz zawiedziony z powodu zakupu tej karty. Oczywiście zależy jaki model chcesz kupić.

Ja bym wybrał ten: EVGA GF GTS450 1024MB 128bit SuperClocked

Fabrycznie podkręcona do niezłego poziomu. No i oczywiście EVGA, czyli firma legenda.

Ewentualnie jeszcze wyżej taktowaną:http://www.comp4you.eu/pricelist/item.aspx?PID=C9400244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Może lepiej sprecyzuję: jeżeli nie czujesz potrzeby grania na max detalach to w wyższej rozdzielczości GTS450 też da sobie radę. Ale wtedy pozostaje pytanie o to czy przypadkiem nie opłacałoby się kupić GF460 z 768MB ram (ceny od 530zł), która ma szynę 192bit (450 ma 128bit).

Jeżeli natomiast chodzi o GTX260 i 280 to obydwie są szybsze od GTS450, a sam GTX280 to nadal karta o bardzo wysokich parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To zleży jak kto się z nią obchodzi - jak ją katuje ciągłym OC to zauważysz od razu, bo będą nią problemy. Natomiast karta używana w granicach rozsądku nic ze swych walorów nie traci. Dwa lata temu kupiłem 3850 od kumpla (jeszcze na gwarancji), potem sam z niej korzystałem, a teraz męczy ją z powodzeniem mój kuzyn i nie ma z nią żadnych problemów. Z biegiem czasu wyszły po prostu bardziej wydajne karty i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do GTX 280 to pamiętaj, że dodatkowo wydasz więcej na zasilacz (więcej niż w przypadku 460). Czy warto... nie wiadomo czy ta używka nie była przekręcana (bo kręcona na pewno była) i kiedy zacznie siać artefaktami. Może nic złego z nią nie będzie się dziać ale wydając ~500 zł na używany sprzęt wolałbym dołożyć te 100 zł do 460 1 GB i mieć święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...