Skocz do zawartości

problem ze sli gtx 460


rogal877

Recommended Posts

Witam wszystkich mam taki sprzęcik:

i5 760 2,8 wykrecony na 3,8

mugen 2 rev.b

2x2gb kingston hyperx 1600 4gx

ocz modxstream 700w

2x500gb w raid0

msi p55 gd65 moa

i przy włączonym sli mam takie nieraz skoki, tutaj udało mi się uchwycić jak włączam crysisa:

http://img837.imageshack.us/img837/1228/dscn2213z.jpg

http://img248.imageshack.us/img248/1104/dscn2215r.jpg

co ja mam z tym zrobić?

proszę co mi wyskoczyło po wyłączeniu Crysisa przy włączonym sli na sterownikach 261:

http://img15.imageshack.us/img15/2662/bdkolorw.jpg

wiedziałem że tu chodzi o kolory i przez to są pewnie te skoki na jasnych odcieniach.

Proszę o pomoc ;-///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Przede wszystkim z nowymi sterownikami nie szalej. Nvidia to nie AMD i nie ma ostatnio dobrej passy jeżeli chodzi o sterowniki, bo ciągle coś przestaje działać po aktualizacji.

1. Co do zmiany schematu kolorów to wygląda na to, że sterowniki które zainstalowałeś nie są jeszcze w pełni zgodne z systemem Windows7 / Vista. Każdy sterownik musi mieć WHQL jak dobrze wiesz i możliwe, że Nvidia nieco się pospieszyła.

2. Jeżeli chodzi o karty i problemy to tak

- czy w trybie z jedną kartą jest ok?

- próbowałeś innych rozdzielczości / ustawień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Suma TDP to inaczej mówiąc suma zapotrzebowania Twojego komputera na prąd, czyli ile watów potrzebuje dane urządzenie. Każde z urządzeń ma ustawione TDP na jakimś poziomie: np. procesor 100 TDP, karta 150 TDP, co w sumie daje 250 W na te dwa urządzenia.

Aktualizowałeś bios płyty? Może są problemy z obsługą sygnałów wysyłanych przez karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Panowie KONIEC TEGO PROBLEMU!!! Musiałem w panelu nvidia w zakładce "zarządzanie ustawieniami 3d" w trybie renderowania sli zmienić z "zalecane przez nvidia" na "jeden procesor graficzny" i wszystko teraz hullaa jak ta lalaa przy włączonym oczywiście sli ;-))))) problem się wziął pewnie z tego że ustawiało mi na opcję 3d a przecież ja takiej nie obsługuje i stąd te skoki być może. Ale ładnych parę dni na to zeszło ;-///

Teraz prosiłbym o linka do jakiegoś programu w którym mógłbym porównać wydajność między jedną kartą a dwoma połączonymi w sli, nie znam się na nich ale coś czytałem o jakiś 3dmarkach itd. który jest najlepszy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

3d mark Vantage - ma taką wadę, że po rejestracji możesz przeprowadzić tylko jeden test

3d mark 06 - starsza wersja, za to testy możesz przeprowadzać do bólu

Heaven Benchmark - testuje wydajność pod kątem DX11, wymagany Windows Vista lub wyższy

Oczywiście zapraszamy z wynikami do naszego działu TUNING - opisz konfigurację sprzętu, może dorzucisz jakieś zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To są akurat programy testujące, które mają wbudowane pewne sekwencje specjalnie przygotowane do testowania gier, więc nie musisz nic włączać. Jeżeli chcesz sprawdzić ile faktycznie wyciąga Twój komputer w konkretnych grach musisz się zaopatrzyć w program który mierzy ilość wyświetlanych klatek (FPS). Najlepszy do tego będzie FRAPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

FRAPS jest fajny, ale ma pewną wadę: synchronizuje grę do wskazanej do nagrywania ilości FPS. Ustawisz 30, to gra zwolni do 30, choćbyś grał na 400..., co prawda w Crysis nie będziesz miał takiego problemu :D.

A co do tego ustawienia w sterach... fajnie, że jakiś debil z nVidii źle opisał tą opcję, którą podałeś. Wprowadzanie w błąd jak widać jest w modzie. No ale grunt, że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...