Jump to content

CA - camper....


Recommended Posts

Dobrze się bawiliśmy? To była rzeźnia :D. Ile to razy stawaliśmy i robiliśmy tą samą scenę... no ale Sebal "musiał" dopiąć wszystko na ostatni guzik :).

Tak na dobrą sprawę to nie wiedzieliśmy, że wyjdzie to tak fajnie. W sumie to warto kręcić takie filmiki - ubaw podczas nagrywania jest nieprzeciętny.

Link to post
Share on other sites

Może niepotrzebnie użyłem "logicznie", ale chodzi o to, że jak ktoś biegnie i na jednym ujęciu już przebiegł do punktu B, to kolejne, łączone ujęcie powinno pokazywać od punktu B co było dalej, a nie w połowie drogi jeszcze jest. Czyli jak przebiegł na schody, to ty pokazujesz drugie ujęcie jak biegnie gdzieś od połowy mapy. 

W przypadku CA nie masz konsoli i nie możesz niektórymi komendami powyłączać paru rzeczy. Dlatego powinieneś ich bardziej wymęczyć przy montażu. 

Link to post
Share on other sites

I tak wszyscy mieli mnie dosyć;p jakbyś robił coś po raz 10 i do tego za 10 by Ci wyszło, ale operator kamery(czyli ja) by coś spieprzył - miałbyś dośc. Zresztą , to było montowane na szybko. Juz pracujemy nad nowym projektem

Link to post
Share on other sites

Jak ja kręcę, to kręcę siebie. Jeżeli kręcę akcję, robię coś takiego jak robisz Ty to są dwa rozwiązania:

1. Nakręcasz sceny, które potem łączysz. To pracochłonne dla aktorów, bo muszą nagrywać sekwencje, w zależności od ujęcia. Musisz tylko wyczuć punkt spójny, czyli taki, który będzie mógł łączyć przeskoki w wyborze punktu z którego obserwujesz.

2. Zatrudniasz dwie inne osoby - wtedy masz trzy ujęcia albo sekwencję trzech scen - więc jeżeli cały filmik to sześć jakiś scen to wystarczy że połączysz to 2 razy po trzy i już. Jest łatwiej, a efekt o wiele lepszy. 

edit:

Oczywiście nie krytykuję, żeby się wymądrzać - takie komentarze mają pomóc, a nie smucić. 

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...