Skocz do zawartości

Ile zajmie przerzucenie 100 GB danych


Rogal

Recommended Posts

Teoretycznie powinno to zająć około 2 godzin i 20 minut, w praktyce może to być trochę więcej, ja przerzucałem ostatnio z mojego laptopa na stacjonarkę jakieś 15 GB i zajęło to około 20 minut, więc więc mniej więcej tyle ile wychodzi z obliczeń. Tu masz obliczenia za pomocą google: http://www.google.com/search?hl=pl&client=opera&hs=7O7&rls=pl&q=100+gigabytes+%2F+100+megabits+per+second+in+hours&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Oczywiście biorąc pod uwagę duże pliki. W praktycznych zastosowaniach będzie o wiele dłużej. Ja mam świetne porównanie z firmy: backup 140GB różnych danych (małe i duże pliki) trwa ok 7 godzin w przypadku sieci 100/100MB. Średnia prędkość to ok 350MB/minutę. Musisz wziąć pod uwag również prędkość dysku. Bez sieci 1Gb/s bym do tematu nie podchodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

 Właśnie Rogal, jedziesz po 100 Mbit/s? Jak tak... to po prostu zostaw lapki na noc i idź do pracy. Jak wrócisz to powinno się skończyć, oczywiście w idealnych warunkach. Naturalnie tak się nie stanie i kopiowanie zatrzyma się na jakimś cholernym komunikacie, no ale przecież "leniwi programiści" nie mają czasu aby napisać program do kopiowania danych. Na serwisach do pobierania plików jest masa softu, ale to wszystko jest szmelc. Przeorałem 2 tygodnie temu (z nudów) 5 lub 6 programów i żaden nie miał jednej, prostej opcji aktywnej PRZED rozpoczęciem czy to kopiowania czy przenoszenia: "TAK NA WSZYSTKO and NIGDY NIE PYTAJ COKOLWIEK BY SIĘ NIE WYDARZYŁO", za to wszystkie miały tylko ten pierwszy człon, co w sumie jest bezużyteczne jak chcesz zostawić kompy bez nadzoru wciskacza buttona "yes"...

Nawet zastosowanie 1Gbit/s zwiększy transfer tylko kilkukrotnie i to na krótkie odcinki czasu, drobnica lub duże pliki ale pofragmentowane raczej nie działają pozytywnie na transfer, do tego dolicz spadek prędkości w zapisie u ciebie (choćby pod koniec dysku, lub na zasyfioną partycję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Przemol może ci napiszę kiedyś taki program :D. W sumie to nawet nie byłoby tak skomplikowane, można by nawet zrobić tak, że zapisuje w bazie pliki z którymi był jakiś problem, i przechodził do następnego pliku :), bo faktycznie to jest problem, gdy zostawi się kopiowanie, a po 5 minutach wyskoczy komunikat :huh:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...