Skocz do zawartości

Dlaczego mój komputer się resetuje?:(


sayrus

Recommended Posts

Witam!

Mam nadzieje ze mi pomozecie......

na poczatek podam parametry komputera

plyta glowna : CS62-TC

procesor: Celeron 1000

pamiec : 512 SDRAM 133MHz

grafika: Geforce MX440 AGP8x 64MB

typ biosu: Award Modular

dysk: Maxor 20GB, 5400 RPM, ultra ATA 133

zasilacz sirius 300x. 300W

a teraz szczegoly problemu....

komputer chodzil normalnie nic sie z nim wczesniej nie dzialo. Ostatnio postanowilem sformatowac dysk( 2 partycje) i wgrac od nowa XP.

Wczesniej nie mialem z tym problemow, instalacja przebiegala sprawnie, zawsze wychodzilo dobrze.

teraz po ostatnim formacie dysku i instalacji XP komputer niby normalnie sie wlancza ale jesli tylko wejde w pasek startu lub otworze przegladarke resetuje sie.

pok kilku resetach czas jego pracy jakby sie wydluzal jednak tak czy siak po kilku minutach zapodaje reset.

zauwazylem ze zaraz po instalacji windowsa na podstawowym internet explorer chodzi ok i nic sie nie dzieje, jednak gdy chce tylko ja uaktualnic lub wgrac np. opere lub firefox zaczyna sie resetowac. czasem nawet nie da zainstalowac nowej przegladarki.

nigdy wczesniej nie mialem takiego problemu, smigal na wszystkim.

procesor nie jest podkrecony chodzi na optymalnych parametrach, wczesniej podbijalem go do 1100 i nic sie nie dzialo.

przeskanowalem kompa programem Everest i jedna rzecz mnie niepokoi.

w kategorii:

Komputer -> DMI wyskakuje "ostrzezenie" - "dokladnosc danych DMI nie jest pewna"

byc moze to ma jakis zwiazek z tymi resetami?

reszta informacji wyglada ok.

mam nadzieje ze mi pomozecie...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Direct_Media_Interface

Tu masz o DMI. 

A jak temperatury? Wszystko okej? Przeczyść komputer itd. Zastanów się, czy nic na pewno się nie działo podczas instalacji, ewentualnie spróbuj sformatować jeszcze raz lub postaw jakiegoś Linucha i zobacz czy komputer zachowuje się tak samo. 

temperatury w normie, podczas instalacji nie bylo zadnych bledow, fakt faktem ze w srodku nie byl dawno sprzatany i jest troche kurzu. robilem kolejny format i instalowalem XP. te same objawy. ktos mi mowil ze moze to byc wina zasilacza....

wczesniej z komputerem nie bylo problemow, dopiero po tym 1 formacie zaczelo sie kiepscic.

moze cos z plyta glowna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Objawy które podajesz nie są jednoznaczne. Może to wskazywać na problemy z temperaturą, jak i problemy z zasilaniem. Ja osobiście dorzuciłbym problemy z pamięcią i dyskiem. Pożycz od kogoś inną kość ram i spróbuj na niej, bo konfiguracja sprzętowa sugeruje długie używanie, a ram z wiekiem może stać się kapryśny. To powinno też wyeliminować jedną z możliwych przyczyn.

btw sprecyzuj czy pojawia się blue screen czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ewidentnie problem sprzętowy, nie programowy - czyli:

1. Test z innymi kośćmi ram / kość ram zainstalowana w innym porcie

2. Wgranie nowego biosu do płyty głównej

3. Nowy / mocniejszy zasilacz

4. Inny dysk twardy

5. Inna grafika

6. W miarę możliwości inny procesor

7. W miarę możliwości inna płyta główna

Te kroki powinny namierzyć winowajcę. Innych pomysłów nie mam na ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A jakieś logi systemowe z pracy? 

Słuchaj - sprawdź te bebechy w środku, przeczyść, rozłóż i złóż jeszcze raz, podaj też markę i model zasilacza (naklejka na obudowie). Przetestuj RAM jakimś MemTestem, najlepiej takim, który testuje pamięć bezpośrednio spod BIOSu. 

zasilacz sirius 300x, 300W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No to tak jak mówił Ralliart - niestety ale naprawa komputera nie będzie łatwa. Najgorzej namierzyć sprawcę. W tym momencie na pierwszy plan wysuwa się zasilacz i to, że nie wyrabia (chociaż od nowości wszystko chodziło pięknie). Zacznij więc od sprawdzenia na jakimś innym, pewnym że sprawny. Potem kolejno - pamięć RAM, dysk. Ciekaw jestem czy komputer będzie zachowywał się tak samo jak np. wypalisz i zbootujesz mu jakieś distro Linuksa z LiveCD. Spróbuj - wtedy będziemy wiedzieć, że trzeba się kręcić wokół dysku twardego, może z nim jest problem. Jak dasz radę to zrób chkdsk i napisz co to dało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...