Skocz do zawartości

SMF problemy


Rogal

Recommended Posts

Jak wiecie za namową Ralliarta poszedłem w stronę SMFa - ma być on lżejszy, przyjemniejszy i fajniejszy. Szczerze to nie narzekam, udało mi się skonfigurować większość rzeczy, ale...no właśnie. Nie wszystko jest tak jak być powinno. 

Zdecydowałem się na zmianę skórki, zainstalowałem ich kilka, dokładnie 4 nowe oprócz 3 domyślnie zainstalowanych na forum. Problem w tym, że nie wiem gdzie ugryźć logo...bo nazwa skórki jako logo mnie nijak cieszy. Żeby nie było - próbowałem coś robić, a mianowicie podmieniałem logo.png na nowe, zmodyfikowane o tej samej nazwie. Efekt? Żaden. Skrypt dalej wyświetla skórkę ze starym logo. 

Druga sprawa - przycisk "nowe" - nie ma ikonki, jest tylko napis. Na pewno wiecie o co chodzi - często zwracam na to uwagę przy okazji nowego skryptu na forum. 

I trzecia ostatnia - SB. To które poleciłeś mi Artur nie instaluje się na niedomyślnym skinie, nie wiem jak na tych które są od początku. Co zatem muszę zmienić? 

Podpowiedzi/pomoc mile widziana. 

edit:

Próba instalacji sb które Ralliart polecałeś - podstawowa skórka się dubluje - pierw miniatura a potem normalna wersja. Póki co zablokowałem ją userom, mają kilka innych. Ale będę musiał zdecydować się na jedną którą będę wspierał. Więc póki co skupmy się na tej co jest. Jak coś jeszcze mam powiedzieć, to dajcie znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sprawa numer1:

Logo - domyślnie ustawienia znajdują się w pliku index.css każdego stylu Administracja -> Konfiguracja -> Zarządzanie stylami -> Modyfikuj style -> Edytuj arkusz stylów tego stylu.

#logo {
   position: absolute;
   top: 5px;
   right: 20px;
   display: block;
   width: 182px;
   height: 52px;
   cursor: pointer;
   background: url(../images/img/logo.png) no-repeat;
}

To wystarczy zmienić na co chcesz :/images/img/logo.png i wyświetli się inne logo. Oczywiście pełna ścieżka dostępu powinna wyglądać mniej więcej tak: themes/nazwa_stylu/images/img/logo.png

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę wysokość i szerokość:

width: 182px;
height: 52px;

Sprawa numer2:

Każdy styl ma dedykowane dla siebie obrazki - znajdują się najczęściej w katalogu themes/nazwa_skórki/images/img/nazwa_języka. Wystarczy skopiować katalog english i wkleić go w tą samą lokalizację z nazwą polish_utf8 - wszystko powinno wyświetlać się prawidłowo.

Sprawa numer3:

Jeżeli wyświetla się miniaturka to najprawdopodobniej kod odpowiedzialny za SB znajduje się w złym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sęk w tym, że ja nic nie kombinowałem Artur - zrobiłem instalację tak jak się ją robi normalnie. 

Z tym logo - dziwne rzeczy mówisz, sam nie wiem zatem co jest nie tak. Przecież podmieniając plik na serwerze ścieżki nie zmieniam. To tak jakbyś miał zastąpić pliki o tej samej nazwie - na tej zasadzie to robiłem. 

Z obrazkami spróbuję. 

EDIT:

Logo zrobione - wprawdzie lamerskie ale może coś lepszego wykombinuję wieczorami :)

Reszta później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sęk w tym, że ja nic nie kombinowałem Artur - zrobiłem instalację tak jak się ją robi normalnie. 

tyle, że z doświadczenia wiem, że czasami trzeba samemu sprawdzić pliki konfiguracyjne

Z tym logo - dziwne rzeczy mówisz, sam nie wiem zatem co jest nie tak. Przecież podmieniając plik na serwerze ścieżki nie zmieniam. To tak jakbyś miał zastąpić pliki o tej samej nazwie - na tej zasadzie to robiłem. 

Nie zrozumiałeś - każdy styl ma własne logo zapisane w dedykowanym katalogu. Trzeba zmienić jego parametry osobno dla każdego stylu. Plus trzeba sparametryzować wielkość i szerokość logo w index.css

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Najechałeś w dobre miejsce, ale wprowadziłem Cię w błąd, zorientowałem się jak sam zacząłem to robić. Trzeba było skopiować adres obrazka - tak jak w załączniku podkreśliłem.

Teraz mamy adres do obróbki:

http://www.logistyka.gurupc.pl/Themes/reference_203/images/polish-utf8/new.gif

No i wyszło szydło z worka - zamiast podkreślenia w nazwie katalogu polish_utf8 powinien być myślnik: polish-utf8. Poprawiłem i działa jak należy

post-1-014688100 1287426850_thumb.png

post-1-000379100 1287427204_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...