Skocz do zawartości

Samsung S8500 Wave


Przem0l

Recommended Posts

Do początku listopada został jakiś miesiąc... właśnie wtedy kończy się umowa z Plusem i mam zamiar wziąć tego smarta w abonamencie 69 (59 zł).

Krótko o nim: 1 GHz ARM Cortex-A8, 512 MB RAM, akcelerator grafiki, pojemnościowy Super AMOLED, kamera HD 1280x720@30FPS ... i gniazdo audio ;). Szkło jest hartowane a prawie cała reszta to szczotkowane aluminium. Do tego karcioszka 8 GB Class 10 (~80 zł) żeby aplikacje ładowały się szybciej i nagrywanie filmów nie muliło.

Co jeszcze przemawia za tym wyborem? Pociśnięte forum, praktycznie jest to kompedium wiedzy o Wave i Bada OS: Liczba postów: 18744 • Liczba wątków: 1811 • Liczba użytkowników: 5822, http://samsung-wave.pl/ , więc jak coś to jest "support" ;). Konkretna recka tego telefonu znajduje się tu: http://www.frazpc.pl/aktualnosci/491811,Samsung-Wave-S8500.html .  

Ogólnie podoba mi się jego potencjał. Takie gry jak Need For Speed: Shift wyglądają i chodzą na nim po prostu super. I nie mówię o javowych badziewiach o szumnych nazwach ale o czymś co można nazwać portem z PC. Oczywiście OS oparty jest na Linuxie, więc mamy do czynienia z obsługą C (Samsung daje SDK). Projekt jest w miarę świeży więc z biegiem czasu powinno być więcej softu jak i nowe gry powinny chodzić lepiej - jak to jest z konsolami czy PC.

Na minus imho jest gorszy autofocus przy robieniu zdjęć. W różnych reckach przewija się to samo: rozmycie, którego nie mam na swoim SE Yari. Za to zdjęcia nocne jak i filmy po prostu powalają.

Co o nim sądzicie? Może ktoś ma lub choć bawił się nim trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja nie lubię grać na komórce, dla mnie to jakaś proteza grania. Jeśli już to mogę zagrać w jakieś Sudoku, bo to nie wymaga jakiejś super zręczności. Jedyne co mnie interesuje to gry na akcelerometrze, choć pewnie i tak by mnie znudziły. Sam telefon jednak całkiem fajny, tylko szkoda, że Bada, a nie Android. Z Samsungów podoba mi się Galaxy S, ale niestety jest ponad dwa razy droższy od Wave'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak na dobrą sprawę, to zrobił się ogromny szum wokół tego Samsunga. Pomimo tego iż ludzie żyją w przekonaniu o nienaganności Nokii to warto zmieniać swoje podejście i im zaufać. Chłopaki pocisnęli z tym telefonem - dali bardzo dużo, chociaż nie ukrywam - PLAY zdziera dwa razy tyle za ile mógłbyś go dostać. 

Co do jakości grania - powala, serio. Może na początku jest trudno się przyzwyczaić, ale na dobrą sprawę daje to sporo przyjemności. 

Intryguje mnie tylko twój dodatkowy opis nazwy tematu - muszę Cię rozczarować, bo to koło PSP nie stało i raczej nie będzie stać. Nie ten segment i nie Ci klienci, chociaż ten argument bardziej przemawia na korzyść Samsunga ;)

To obowiązkowe, żeby go wziąć? Zastanów się nad Swiftem - też dobrze zbalansowany fonik. W komisach dostaniesz nówkę z papierami za około 450 złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No taaak Rogal... ale chciałem mieć jakąś petardę - wiesz, telefonik z możliwościami. Może i tak nie będę na nim grał aż tak często bo ponoć prądu w baterii wystarcza tylko na 2 godziny ale tak poza tym ma tam napchane technologii. Co do Androida: te telefony są droższe i np Galaxy ma starszej generacji procesor (więcej bierze prądu i ma mniejszego kopa). Tu filmy wychodzą rewelacyjnie, czyli coś czego w ogóle nie używam w Yari ze względu na niską jakość. A tak chciałem cosik niezbyt drogiego i żebym po miesiącu nie marudził ;).

Brat mi dziś powiedział, "że widział lepszy". No wiadomo, że to nie jest szczyt marzeń, ale wspominał coś o telefonie firmy Firefox. Podobno ma 2 projektory i jak się go położy to rysuje np. na stole laserem klawiaturę i sczytuje dotknięcia palcami. W stacji dokującej z racji większego zasilania drugi projektor działa jak rzutnik (na ścianę). Ale to nie jest mój target finansowy ;).

Sam nie wiem czy przypadnie mi do gustu ekran w Wave: pojemnościowy oznacza na pole elektryczne (np. żywych istot, czyli w skrócie na dotyk palcem). Zwykłe dotykowe działają na opór elektryczny, co oznacza, że można wcisnąć rysikiem, drewnianą wykałaczką czy gwoździem ;). Jak wiadomo paluch nie jest tak precyzyjny jak ostro zakończony przedmiot, ale skoro to się sprzedaje to pewnie i działa, wiec powinienem się jakoś w nim odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Monte sronte ;). Nie chcę tego ;).

Nie chcę telefonu, który miałby mieć kilka ciekawych funkcji ale potraktowanych po macoszemu... i w sumie bym z nich nie korzystał. Tu może czasami z nich skorzystam ale będę przynajmniej wiedział, że jakość będzie zadowalająca. A że trochę drożej... Jak kupowałem Core 2 Quad to wiedziałem, że biorę go na wyrost... ale teraz nie żałuję. Jak brałem 8 GB RAMu to też nie wiedziałem czym je zapełnić... a teraz mi brakuje. Z monitorem podobnie. Mam SE Yari i są tylko 2 rzeczy jakie na nim robię: dzwonię i czasem pstrykam foty (bez filmów). Więc zmieniając telefon, nie chciałbym wybrać "tego samego", tym bardziej, że podoba mi się rozsuwana klapka jak i ... brak dotykowego ekranu: wszystko jest na przyciski i skróty (joy w lewo to kamera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie ma co porównywać tych dwóch telefonów, bo Monte ma zwykłe firmware, a Wave ma już pełnoprawny system operacyjny, no i sam wyświetlacz to Super AMOLED, a w Monte jest lcd, jedyne co mają wspólne to, to że oba mają pojemnościową powłokę dotykową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...