Jump to content
Sign in to follow this  
waaldii

Konto bankowe

Recommended Posts

Jako że za parę miesięcy osiągnę wiek pełnoletni, chciałbym w przyszłości założyć sobie konto internetowe. Chciałem wcześniej ale rodzice nie chcieli, tu cytat: "Tak i zaraz wyląduje w sądzie!!!!!! Albo będe musiał płacić za to nie wiadomo ile!!!!! I z czego później zapłacisz te 100 tys zł (sic!) zapłacisz?". Sami widzicie o co chodzi.

To jakie banki polecacie? Ja myslałem o Mbanku. Mają wpłatomaty, dają kartę a za prowadzenie konta, czy wypłacanie z bankomatu nic się nie płaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz porównać sobie oferty i sprawdzić tzw. haczyki. Sprawdź opłaty za przelewy, zlecenia stałe, oprocentowanie, minimalne miesięczne wpłaty na konto (czasami wymagane w przypadku darmowego konta), wypłaty z bankomatów własnych i obcych, wpłatomaty to też ważna rzecz. Oczywiście w przypadku konta internetowego powinieneś się też kierować bezpieczeństwem - unikaj ofert z hasłami w zdrapkach, najlepsze są te zabezpieczone tokenami.

Mam też inną propozycję: karta prepaid - WBK na przykład ma taką w swojej ofercie i nie trzeba do tego nawet zakładać konta. Sprawdź ich ofertę tutaj może to rozwiązanie będzie lepsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie od ponad roku mam w mBanku :) Mam dokładnie Visa Electron - eKONTO - za prowadzenie konta nic nie płacę, także żadnego nie mam oprocentowania. W tej opcji nie ma tak, że we wszystkich bankomatach bezprowizyjna wypłata. Bodajże w innych debetowych masz że we wszystkich za free. Ostatnio miałem przelew z pko to tamtą osobę kosztowało 0.5zł

Share this post


Link to post
Share on other sites

PKO generalnie się średnio sprawuje, bo ma opłaty nawet za przelewy internetowe. Ja osobiście mam konto w Eurobanku i nie mam opłat poza wypłatami z tzw. bankomatów obcych (1zł). W sumie oprócz tego konta miałem też kiedyś konto w PKO, ale dziś bym nie zamienił mojego banku na żaden inny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Waaldii Czy może zdecydowałeś się na konto w mBanku i jeszcze nei masz go założonego?

Ewentualnie ktoś z forum jest zainteresowany założeniem jego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam konto w PKO SA, intro, prowadzenie za darmo przelewy za darmo (opłata jedynie za smsy do autoryzacji 20 gr). Karta za 2 zł, jeśli użyję 4 razy w miesiącu to opłata spada do 1 zł. Wraz z kontem mam ubezpieczenie zdrowotne za granicą, a więc leczenie za granicą (do 80000 zł) i powrót do kraju na koszt banku. Ogólnie na sam bank nie narzekam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja generalnie zastanawiam się nad zmianą banku, który przechowuje moje pieniądze. PKO zdziera dużo za prowadzenie, bez względu na to kim jesteś - studenci mieli mieć lajt, a ja już po jakiś trzech miesiącach mam w plecy za prowadzenie. Dlatego im szybciej zrezygnuje tym lepiej. Mój pośpiech skutecznie hamuje brak pracy - jak takową znajdę to i konto zmienię. 

A co, dostajesz jakieś dodatkowe środki za dystrybucje kontami? :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.polecambank.pl/

Pomyślałem,że może ktoś by akurat zakładał sobie konto i bym "polecił" go i te 50 podzielili. Z spełnieniem warunków by nei było problemu, gdyby nei to iż w ciągu 60dni należy wydać kartą debetowa 300zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem w Millennium, ale już nic mnie tam nie trzyma (kredyty spłacone). Ogólnie nikt tam chyba nie widział kalendarza. Zbliża się rok 2011, za 2 lata i 2 miesiące nastąpi koniec świata (:)) a oni nadal są w epoce kamienia łupanego. Zapomnij o wysyłaniu forsy po 24:00. Co mnie obchodzi mainteance? Co prawda kasa w ciągu dnia wychodzi od razu (co widać po przelewach na zagraniczne konta, poniżej 5 minut są zaksięgowane), za to w drugą stronę już nie jest tak różowo. Forsa pojawia się o 10:30 i 16:00. Po tej godzinie... trzeba czekać do 10:30 rano. ŻAL!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...