Skocz do zawartości

Wolny System SP3


Trix33

Recommended Posts

Cześć ponownie, od paru dni mam bardzo przymulonego kompa, tzn włączy się szybko, ale od pojawienia się pulpitu do uruchomienia się 1 programu przez autostart mijają około 2 min, gdy włączę GG muszę czekać około 1 min by wyskoczył menadżer profili, tak można wymieniać każdy program. Dodam że ostatnio robiłem defragmentacje dysków oraz rejestru + oczyszczanie dysku i rejestru programem TuneUp Untitles nie wiem już co robić, liczę na pomoc.

Windows XP SP3

AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor +3600

2 GB RAM

ATI Radeon HD 4600 Series 1 GB

Możliwe że już znam powód tego wolnego systemu otóż, kilka dni temu chciałem zaktualizować sterowniki do karty graficznej więc skorzystałem z poradnika i zrobiłem następujące kroki:

1.Zainstaluj Drive Cleaner Pro

2.Odinstaluj wszystkie programy związane z ATI w Dodaj lub usuń programy

3.Uruchom Windows XP w trybie awaryjnym i użyj Drive Cleaner Pro.

4.Zainstaluj nowe.

No i tak jak opisałem zrobiłem to, lecz po tym miałem program z Catalyst Control Center otóż nie chce się włączyć, jak pamiętam powinien włączyć się razem z system tak jak przed aktualizacją (ikona ATI koło zegarka) lecz niestety tak nie jest, gdy włączę go przez menu start nie otwiera się nic, w procesach jest CCC.exe lecz go nie widać, nie wiem czy to przez to, ale wszystko możliwe jest.

Logi z HiJackThis:

Wklej.to - po prostu wklej to - paste: Fynf Hasło: 321

Pozdrawiam, Trix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja w defragmentację nie wierzę, a jedynie defragmentuję co jakiś czas pliki gier, w celu szybszego uruchamiania. 

Zastanawiam się, czy nie będzie lepiej go sformatować i odpuścić sobie zastanawianie się. To powinno rozwiązań problem. 

Mówisz o ikonce ccc.exe obok zegarka...a na co Ci to? Zmieniasz częstotliwość, gamme, kolory i rozdzielczość za pomocą tego? Czy po prostu zgadzasz się na niepotrzebne zajmowanie pamięci RAM? 

To że nie ma - nie przejmuj się. Tak samo jak nie wiem po co używasz specjalistycznych narzędzi do usuwania sterowników - tak na dobrą sprawę wszystko fajnie się usuwa w trybie awaryjnym - gwarantuję, że efekt jest taki sam jak programem. 

Instalując sterowniki - odpuść sobie ccc, naprawdę. 

Wejdź jeszcze przez "Uruchom" do msconfig.exe i wrzuć screena zakładki uruchamianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zainstaluj sobie np. Autoruns

Odpal program i sprawdź co masz w zakładce "Logon",tutaj przykład jak jest u mnie:

Dołączona grafika

Powinno być jak najmniej opcji zaznaczonych - wtedy w tle działa o wiele mniej programów i powinno to nieco pomóc. Chociaż mam podobny objaw o którym mówisz po pozbyciu się CCC, tyle, że nie przeszkadza mi to - jak już system zaskoczy po ok 1 minucie śmiga jak szalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...