Skocz do zawartości

Google obsługuje 1,000,000,000 ludzi tygodniowo


Ralliart

Recommended Posts

Google przy okazji uruchamiania usługi Google Instant, pozwalającej na wyszukiwanie w czasie rzeczywistym najnowszych informacji, podało informację, że osiągnęło wynik 1,000,000,000 userów korzystających z ich usług tygodniowo. Jest to oczywiście najwyższy wynik w sieci obejmujący 1/6 populacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Miliard tygodniowo z tylko jednej usługi... o lol. I pomyśleć, że Google zostało założone przez studentów....

No tak, te staty wyglądają na pierwszy rzut oka rewelacyjnie... ale ciekawi mnie, ile jest zapytań na tydzień? Bo jak mniemam Google podaje przelicznik: 1 user = 1 MAC. A ile to się googluje dziennie... także tygodniowa ilość zapytań do tej usługi może być ... porażająca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To tylko liczba, nie podano metody mierzenia, coś mi się wydaje, że fizycznie nie jest to 1 miliard ludzi. Google Instant nie jest dostępny na całym świecie, aby móc go przetestować mieszkając w Polsce trzeba trochę się pobawić, nie działa od tak po prostu. Więc ten miliard tygodniowo pewnie jest liczony tak, że jeśli ja bym skorzystał dziś, a potem jutro to już jest 2 użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...