Skocz do zawartości

Google zawalczy o rynek ze Skype'm


Ralliart

Recommended Posts

Jak donosi cnn.com potentat rynku wyszukiwarek jeszcze w tym roku uruchomi dla swoich klientów w stanach usługę rozmów głosowych via Gmail. Ma to zapoczątkować ofensywę Google wymierzoną w największego operatora rozmów międzynarodowych - Skype. W chwili obecnej Skype jest niekwestionowanym liderem transmisji głosowej i posiada 560mln zarejestrowanych użytkowników (Google posiada 200 mln). Jednakże Skype w całym tym ogromie nie jest inwestycją przynoszącą krociowe zyski, a to wynika z faktu, że tylko 8,1 mln użytkowników opłaca usługi dostarczane przez tą firmę, co stawia ją w pozycji uzależnienia od tej wąskiej grupy. Google z nową inwestycją chce przejąć użytkowników Skype proponując tańsze opłaty za połączenia głosowe na linie stacjonarne i komórki. W chwili obecnej wiadomo, że użytkownicy Gmail w USA, przynajmniej do końca roku, zostaną zwolnieni z opłat za połączenia w obrębie kraju i do Kanady, natomiast połączenia międzynarodowe będą kosztować 2 centy za minutę. Wypada wspomnieć, w tym miejscu że Google w tym roku uruchomiło usługę Google Voice pozwalającą na prowadzenie rozmów głosowych i wideo rozmów via Internet dla użytkowników Gmail. Na razie za wcześnie na jakiekolwiek komentarze i proroctwa, ale Google ma ogromny potencjał zarówno techniczny, jak i finansowy. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że użytkownicy Skype są bardzo lojalni. Sam Skype nie skomentował ruchu nowego przeciwnika.

źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W czwartek google w swoim koncie na twitterze pochwaliło się, że w ciągu 24 h wykonano ponad milion połączeń!! Wynik jest imponujący biorąc pod uwagę fakt, że funkcja ta dostępna jest jedynie w stanach i kanadzie.

Podobno w Polsce również można korzystać z tej usługi. Wystarczy zmienić język na English(US)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale google rośnie na potęgę. Co jakiś czas wchodzą na nowy rynek ze swoimi produktami. Ciekawe kiedy zaczną tworzyć własny sprzęt. Procesory, karty grafiki itp. ciekawe jakby to wpłyneło na konkurencję. Przecież teraz w dziedzinie procesorów liczą sie 2 firmy, podobnie jak i w dziedzinie kart graficznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Raczej marne szanse, że się w takim segmencie odnajdą i wybiją. Lepiej by się im opłacało wykupić za sporą kwotę udziały w AMD albo nVidii i sygnować niektóre produkty swoim logiem (coś w stylu "Google Likes It"). 

Mnie się niestety agresywna polityka Google nie podoba - znacząco wychodzą poza swoją rolę, starają się wpływać na innych tak bardzo, że prędzej czy później ktoś odpada. Jak dla mnie na niektórych innowacjach powinno się zakończyć. 

Konkurencja ze Skypem? Czemu nie. Jeżeli zaproponują tańszy plan taryfowy i przekonają mnie, że jest lekko to mogę w to wejść. W każdym innym wypadku - nie ma mowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...