Jump to content
Sign in to follow this  
Ralliart

Grip do PSP

Recommended Posts

Ten temat ma odpowiedzieć na podstawowe pytanie: czy warto? Oczywiście na moim przykładzie. :) Na początek zdjęcia omawianego produktu (zaczerpnięte z aukcji allegro na której go kupiłem - stąd watermark)

Dołączona grafikaDołączona grafika

1. Uchwyt.

W PSP kwestia dosyć istotna, bo w dużej mierze od tego zależy jakość gry. Grając bardzo długo be z gripa przyzwyczaiłem się i nie sprawiało mi to problemów, ale:

- PSP slim jest dosyć cienkie i dla osoby z dużą dłonią trzymanie go w ręce nie jest ergnomiczne

- Jeżeli posiadasz jakąkolwiek wersję Playstation to zapewne jesteś zadowolony ze swojego pada - jest wygodny, dobrze się trzyma... cóż PSP daleko do tej wygody.

- Oglądanie filmów też jest problematyczne - dłonie muszą być podłożone pod konsolę. Najwygodniejsze to nie jest.

A jak jest z gripem?

Przypomina konstrukcją szerszą wersję pada do PS i chwała u za to - w końcu stare przyzwyczajenia zwyciężają. Dodatkowo posiadany przeze mnie grip jest dosyć duży, a z racji moich dłoni jest to idealne rozwiązanie. Pasuje w rękę jak ulał. Moja dziewczyna która podczas wyjazdu do Niemiec kilka godzin oglądała filmu na PSP stwierdziła po kontakcie z gripem, że jest to o wiele bardziej wygodne rozwiązanie niż samo psp, plus dodała, że nieźle się wtedy (podczas wyjazdu) namęczyła. Jedynym minusem jest dostęp do klawiszy funkcyjnych na górze PSP, ale ponieważ rzadko z nich korzystam jest to mała cena za poprawę wygody.

2. Granie

Zdecydowana poprawa komfortu i ergonomiczności rozwiązania. Co prawda po dłuższym kontakcie z konsolą (>5h) odczuwałem lekki ból w lewym kciuku przy grze w gran tourismo, ale nie uznałbym tego za wadę. Bardziej jest to pochodna rozmiaru gripa (ze względu na wbudowaną baterię). Podczas gry w Patapon 2 byłem bardzo zadowolony z pewności uchwytu i mocnego trzymania konsoli. Grając w jedynkę (bez gripa) miałem wrażenie grania całą konsolą - z gripem kompletnie tego nie odczuwałem.

3. Multimedia

Muzyka - cóż tutaj grip przeszkadza, bo najzwyczajniej w świecie powiększa rozmiar konsoli i ciężko ją schować gdziekolwiek, zresztą nawet bez gripa jest za duża, jak na przenośny odtwarzacz mp3.

Filmy - zdecydowanie poprawia się komfort, głównie ze względu na pozycję jaką muszą przyjąć nasze dłonie do trzymania konsoli

Internet - awaryjnie da się przejrzeć co nieco, ale ja nie korzystam i nie mam zdania czy jest lepiej czy gorzej.

4. Wbudowana bateria

Na razie za krótko korzystam z gripa aby mieć zdanie na jej temat ale 2 razy już się przydała i za to plus. Minus za nagrzewanie się podczas ładowanie (grzeje się ostro) - niedawno grałem podczas ładowania i prawy uchwyt grzał się niemiłosiernie.

Generalnie polecam zakup (w końcu jestem zadowolonym userem), ale zwróćcie uwagę na ilość dostępnych modeli - sprawdźcie dokładnie czego potrzebujecie. Poniżej link do grafik znalezionych w google - jest tego istne zatrzęsienie.

Link do goole

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz coś takiego widzę...a prócz tego, że poprawia się komfort to coś jeszcze dodaje? Jakieś skille czy coś? 

Nie ma jakiś tańszych zamienników, made in China czy coś? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma jakiś tańszych zamienników, made in China czy coś? 

Lepiej się trzyma konsolę i na tym jego rola się kończy... ;D z moich krótkich obserwacji wynika, że 99% tego typu produktów jest made in china :) A jak chcesz znać ceny to zapraszam na allegro. (ok 20 do 60 zł)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha - czyli nie jest to rozwiązanie wspierane i rozwijane przez Sony, a jedynie podstawka robiona przez kogoś tam w kraju ryżu i tych spraw? No to nieźle ;D Byłem święcie przekonany, że to robota dedykowana posiadaczom od producenta...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...