Skocz do zawartości

Tani podział łącza w domu - kablowo.


Rogal

Recommended Posts

Temat tylko po to, by się upewnić. Interesuje mnie czysto dynamiczny i tani podział łącza, kiedy jestem w "rodzinnych stronach". Bez ADSLa - zwykła skrętka idąca do mieszkania, zarobiona i wpięta do komputera. Czy podziały spokojnie dokonam tym ----> http://allegro.pl/item1149982411_tp_link_tl_r402m_cable_dsl_router_1xwan_i_4x_lan.html lub http://allegro.pl/item1140000229_przewodowy_router_kablowy_3com_100_sprawny_bcm.html

Pytam czysto koncepcyjnie - pewnie zakupu dokonam gdzieś na miejscu.

I tak z lotu - switch nie jest do podziału łącza, racja? On tylko łączy "warstwy", tak?

'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie ma filtrowania adresów MAC.

Generalnie zawsze mam problem z wyborem urządzenia do podziału łącza, nie ze względu na to jakie jest, ale ze względu na to co dane urządzenie może i czy do tego służy.

Do dzisiaj średnio wiem, czy do dzielenia łącza używać routera czy switcha...ktoś łaskawie wytłumaczy mi co i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Switch nie służy do dzielenia łącza tylko do budowy sieci. Router to urządzenie do łączenia ze sobą dwóch sieci. W tym wypadku jest to sieć lokalna i sieć rozległa, czyli Internet. Switch to proste urządzenie zajmuje się tylko przekazywaniem ruchu do odpowiedniego komputera w sieci, jest to trochę inteligentniejszy HUB. Router zajmuje się trasowaniem (routingiem) pakietów między sieciami. Szczegóły znajdziesz w wikipedii.

Generalnie dzięki temu, że są routery, to nawet, gdy jakiś router po drodze padnie, to zostanie wyszukana inna trasa. Switch czegoś takiego nie potrafi. Idea takiej komunikacji powstała na skutek badań nad skutkami wojny nuklearnej, gdy np. zostaje zniszczony jeden węzeł komunikacji natychmiast zostaje opracowana nowa trasa i komunikacja nie jest zerwana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...