Skocz do zawartości

Nokia 5530 i problem połączenia z siecą WiFi w domu [rozowiązany]


Rogal

Recommended Posts

Generalnie rozwiązanie było bardzo proste - ale o tym nieco później.

Otóż o pomoc poprosiła mnie współlokatorka - od czasu do czasu lubi sprawdzić facebook przez telefon, korzystając z lokalnej sieci WiFi (po tym jak zobaczyłem ile czasu potrzeba na załadowanie wypasionych stron to mi się WiFi w telefonie odechciało...). O dziwo, nie mogła się połączyć z WiFi które utworzyłem w domu. Problemu nie miał jej chłopak (wiem tylko z opowieści - modelu telefonu nie podam).

Jako, że nie wierzyłem w to co mówi wziąłem Nokie 5530 w łapki i...faktycznie. Sieć nieosiągalna, nie można się połączyć. Do końca nie byłem pewien, czy sieć do której się łączę to ta właściwa (brak pewności co do obcinania nazw - sieć miała SSID Piastów a w telefonie było Piast). Idąc po najmniejszej linii oporu zmieniłem hasło i nadal nic.

Stwierdziłem, że skoro ostatnio rozwiązania problemów znajdują się w kwestiach grubo niezwiązanych z daną kategorią, to czego by nie zmienić nazwy sieci.

I tu niespodzianka - jest stabilne połączenie :) Sieć ma nazwę 5 literową - bez obcinania widoczna, byłem pewien, że to ta.

Stąd moje pytanie - how the fuck? Mankament Nokii 5530 czy czysty przypadek i pomocny reboot w celu zapisania nowej konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zdecydowanie wina softu i jednej małej rzeczy która na pierwszy rzut oka nie ma znaczenia - polskie fonty. Uwierz lub nie, ale ma to pierwszorzędne znaczenie dla działania układu. Niestety ale nawet soft spolonizowany może mieć z tym problem. O ile kompy zapewne sobie poradzą nie masz co liczyć na efektywną współpracę w przypadku telefonów. A co do wolnego ładowania stron po wifi - kwestia przeglądarki. Wiem, bo korzystałem już na Xperii z kilku i jest zdecydowana różnica pomiędzy połączeniami socketowymi a zwykłym http - np. w przypadku działania Opery Mini i Opery Mobile. Uwierz mi, że różnica w ładowaniu stron jest na korzyść pierwszej znaczna w połączeniach typu EDGE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...