Skocz do zawartości

Android na PC?


Ralliart

Recommended Posts

Intel donosi o sporym zaawansowaniu w pracach nad użyciem systemu Android jako głównego w przypadku noteboków z procesorami Atom. Ponieważ system ten oryginalnie był przeznaczony dla procesorów typu ARM nie wróżono Intelowi wielkich sukcesów, ale niebiescy szybko zbyli te podejrzenia stwierdzeniem, że mają doświadczenie z wcześniejszych doświadczeń z linuksem. Całość ma się opierać o SDK Androida 2.2 ("Froyo") którego source code zostal opublikowany w środę. Intel musi się spieszyć, aby wyprzedzić ze swoimi pracami google. Obiecuje się przy okazji pełną dostępność dla środowiska programistycznego skupionego wokół projektu Android. Jakkolwiek celem jest zaadoptowanie systemu dla notebooków Intel wierzy, że w przyszłości Atom trafi również to telefonów komórkowych - w końcu będzie system operacyjny zdolny poradzić sobie z takim zadaniem. Jak to się skończy - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nooo... firma w której pracuję już od jakichś dwóch miesięcy rozdaje gratis, którym jest netbook Mini HT z zainstalowanym systemem Android :) A w necie piszą, że jeszcze nie ma (kłamcy). Oczywiście netbooki sprowadzone z Chin :) Tam wszystko zrobią przed premierą, nawet napiszą system operacyjny Google :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...

Specyfikacja prezentuje się mniej więcej tak:

Procesor: VIA-ARM 300 MHz, 32 bit

Matryca: 7" TFT 800 x 480 pikseli

Pamięc RAM: 128 MB

Dysk twardy: 2 GB Flash

Napęd optyczny: Opcja zewnętrzny na USB

Karta graficzna: Zintegrowana

Wymiary: 255 x 167 x 38 mm

Waga: 0.65 kg

Komunikacja: WiFi, LAN 10/100

Porty: Mikrofon, Audio out, USB 2.0 x 3

Bateria: Li-Ion 1800 mAh

System operacyjny: WinCE

Dodatki: Czytnik kart pamięci

Z tą różnicą, że sprowadzając tą zabawkę z Chin, importer (prawdopodobnie) wyciągnął z niej kartę SD z Windowsem (żeby dodatkowo zarobić) i zainstalował system Android dla telefonów komórkowych w pamięci urządzenia :) Heheh, więc nie jest to żaden cud techniki, swojego czasu można było dostać takie zabawki na allegro za 200 PLN. Ja się tym trochę pobawiłem w pracy, poinstalowałem kilka aplikacji, pobawiłem się wifi i cóż można powiedzieć - ogólna lipa. Aplikacje się cięły, było ich mało i bardzo źle napisane :) Jak próbowałem skonfigurować gg pod androida, to dałem sobie spokój po 10 minutach ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Specyfikacja prezentuje się mniej więcej tak:

Procesor: VIA-ARM 300 MHz, 32 bit

Matryca: 7" TFT 800 x 480 pikseli

Pamięc RAM: 128 MB

Dysk twardy: 2 GB Flash

Napęd optyczny: Opcja zewnętrzny na USB

Karta graficzna: Zintegrowana

Wymiary: 255 x 167 x 38 mm

Waga: 0.65 kg

Komunikacja: WiFi, LAN 10/100

Porty: Mikrofon, Audio out, USB 2.0 x 3

Bateria: Li-Ion 1800 mAh

System operacyjny: WinCE

Dodatki: Czytnik kart pamięci

Hmmm porównajmy to z... moim telefonem - Xperia X1

Procesor: Qualcomm 7200A 528 MHz

Ekran: 3"  800 x 480 pikseli, dotykowy

Pamięć RAM: 256 MB

Pamięć stała: 512MB + 4 GB Flash

Komunikacja: WiFi, 3G + HSDPA

Porty: Mini USB, Audio 3,5"

Bateria: Li-Ion 1500 mAh

System operacyjny: Windows Mobile 6.5

Jak widać szału ten HP nie robi... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Trzymałem ostatnio w rękach Xperie - była szansa zmienić operatora i łyknąć go na abonament, ale przy obecnych zarobkach i firmie w której pracuje, któregoś pięknego miesiąca brakłoby mi na jedzenia a za abonament musiałbym płacić...dlatego jeszcze się wstrzymuję, ale może kiedyś sprawię sobie coś wypasionego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...