Skocz do zawartości

All Points Bulletin za darmo do 18 czerwca.


Micz

Recommended Posts

Można zagrać w APB za darmo do 18 czerwca, 5 h w dzielnicy akcji i nielimitowany okres w części społecznościowej.

Wystarczy się zarejestrować i pobrać klucz na stronie www.alienwarearena.com/event/apb-demo-giveaway/

a następnie założyć konto na:

www.apb.com

Ja już swój kod pobrałem więc na pewno zdam jakąś relację z tego jak mi się podoba gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pograłem już trochę w APB, nie będę wrzucał filmików, bo na moim kompie wygląda to słabo, po za tym nie jestem wstanie pokazać wszystkich możliwości gry, zwłaszcza jeśli chodzi o kreowanie wyglądu swojego bohatera. Dlatego wrzucę filmiki z YT dla tych którzy jeszcze ich nie widzieli.

Niestety ślinik nie jest zbyt dobrze zoptymalizowany, przez co na moim komputerze gra nie wygląda za fajnie, ponad to moje łącze nie jest za szybkie więc to też obniżało komfort rozgrywki, zwłaszcza, że na mapie jest blisko 100 graczy i do tego jeszcze cywilni NPC, którzy też muszą być synchronizowani.

A teraz czas na moje wrażenia z gry.

Fabuła gry, jeśli można tak to nazwać, jest bardzo prosta. Miasto nie radzi sobie z przestępczością, więc władze postanawiają na stworzenie specjalnych jednostek policji, są to zwykli obywatele którzy postanawiają walczyć z przestępczością, zostają najemnikami.

Możemy wcielić się w przestępcę lub policjanta. Z początku gra wydawała mi się strasznie chaotyczna, nie wiedziałem co mam robić . Później już było lepiej, zwłaszcza jak trafiłem do fajnej grupy, która dobrze ze sobą współdziałała.

Sama gra wygląda następująco, wchodzimy do dzielnicy pvp (na razie 2 do wyboru) i przyłączamy się do którejś z grup (szukając samemu lub za pomocą automatu) lub tworzymy nową. Po pewnym czasie otrzymujemy zlecenie, możemy je oczywiście odrzucić. Typów zadań jest kilka, ale nie jakoś oszałamiająco dużo. Czasem musimy po prostu zapolować na przestępców/uciec przed policją, zaatakować/obronić magazyny, dostarczyć jakąś przesyłkę itp. Oczywiście, gdy dostajemy zlecenie jakaś drużyna z przeciwnego obozu dostaje kompatybilne zadanie. Największym problemem jest to, że nigdy nie wiemy na kogo trafimy, np. raz grając jako przestępca dostałem za zadanie uciec przed policją, ale przeciwnik na, którego trafiłem był kilka poziomów wyżej niż ja. Zatem miał lepsze wyposażenie itp. Więc w zasadzie byłem skazany na porażkę. W dodatku gra czasem się zawiesza zdażyło mi się to 3 razy wciągu 3 h gry i raz miałem BSOD. Do plusów można zaliczyć muzykę, która leci w samochodach, czasem są to znani artyści.

Jak narazie gra nie oferuje za wiele i po jakims czasie się poprostu nudzi i nie jest to tylko moja opinia, w dzielnicy socjalnej rozmawiałem z ludźmi i to nie jest żadki pogląd. Zapewne gra będzie stale rozwijana i z czasem pojawi się więcej typów misji, broni i dzielnic, ale jak narazie ta gra jest po prostu za droga jak na to co oferuje. Kosztuje 150 zł i w tym otrzymujemy, o ile dobrze pamiętam 50 h gry w dzielnicach pvp. Gdy skończą nam się godziny możemy dokupić 20 za około 25 zł lub opłacić nielimitowany miesięczny dostęp za 35 zł. Sam abonament nie jest bardzo wysoki jak na standardy gier MMO, dokupywanie godzin to też fajny pomysł, cena trochę za wysoka. Moim zdaniem 15 góra 20 zł to byłaby odpowiednia stawka.

Podsumowując gra nie jest warta swojej ceny, zwłaszcza te 150 zł za grę. Nie rozumiem tego, dlaczego gry MMO sprzedawane w pudełkach zazwyczaj tyle kosztują. Przecież ich stworzenie nie jest bardziej kosztowne niż np. GTA IV. Gdyby sama gra była do ścignięcia za darmo, a godziny byłyby tanie, to kto wie może czasem, bym sobie zagrał, a tak szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

My god... przecież to jest jakieś ... GTA. I ten widok zza pleców. Bez przesady. Wolałbym FPP zamiast TPP :).

Micz - masz całkowitą rację. 150 zł za podstawkę + 20 zł za ile? 50 godzin grania? Toż to jest "nowa jakość" zdzierania kasy. Może zaczną zaraz wyliczać oddane strzały, przebyte metry drogi oraz napisane linijki tekstu.

Wiem, że w Combat Arms bronie są wyliczane na dni, ale przynajmniej one są za darmo. No i to co sam napisałeś: inni mieli dużo lepszy sprzęt więc byłeś skazany na porażkę. To też jest przegięcie, bo przecież każda broń zabija, więc nawet na początkowych poziomach gracza, powinno być sporo gnatów, które w połączeniu z dobrym skillem gracza będą budzić pogrom i słuszne przerażenie u koksów na ostatnich levelach. Jak choćby G36E czy L96A1 w CA. Ale to wymaga doświadczenia, a to jest solą w oku takich firm jak EA Games, które wolą kosić szmal na dzieciach rządnych hiper broni z magicznymi statami, które mają z kolei za zadanie zastąpić tym noobom braki w skillu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

LOL @ It.

Ale mi się podoba - z chęcią zagrałbym w to ze znajomymi. Pewnie nigdy nie będzie lepiej, tak jak w przypadku Combat Arms było tylko gorzej, no ale cóż...takie prawo producenta, że nie musi się liczyć z twoim zdaniem.

Gra typowo ukierunkowana na rozwałkę, ja w GTA po przejściu całej kampanii niczego innego nie szukałem (nie uwierzę, jeżeli powiecie, że wy nie :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...