Skocz do zawartości

Szybkie pamięci dla Core i7


Przem0l

Recommended Posts

Dołączona grafika "Piaseczno, 17 czerwca 2009 r. – G.Skill, światowy lider w produkcji najwyższej jakości modułów RAM, zaprezentował nowy model trzykanałowych pamięci DDR3. Zestawy o pojemności 6GB (3x 2GB) należą do wyczynowej serii Perfect Storm i taktowane są bardzo wysokim zegarem 2133MHz, przy opóźnieniach dostępu 9-9-9-24.

G.Skill Perfect Storm PC3-17066 przygotowano z myślą o procesorach Intel Core i7. Nominalne napięcie zasilania dla modułów to 1,65V. Do zestawu dołączany jest efektowny cooler wyposażony w dwa wentylatory.

Seria pamięci Perfect Storm charakteryzuje się bardzo dużym potencjałem overclockingu. Na niedawno zakończonych targach Computex 2009, firma prezentowała układy, które pracowały z zegarem 2200MHz i opóźnieniami na poziomie 8-9-8-21.
" - Informacja prasowa G.Skill



Czyli jednak można :). Pamiętacie jak Intel straszył ograniczeniami dotyczącymi szybkości pamięci do swojej najnowszej platformy? Niby max to 1333 MHz... Obecnie jest 50% narzutu a jak widać po rekordach kontroler pamięci wytrzyma więcej :D.

Cena takiego zestawu to zapewne kosmos, ale tak po prostu musi być. Wąska produkcja oznacza wysokie koszta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czyli jednak można :D. Pamiętacie jak Intel straszył ograniczeniami dotyczącymi szybkości pamięci do swojej najnowszej platformy? Niby max to 1333 MHz... Obecnie jest 50% narzutu a jak widać po rekordach kontroler pamięci wytrzyma więcej :D.

Cena takiego zestawu to zapewne kosmos, ale tak po prostu musi być. Wąska produkcja oznacza wysokie koszta.

A ja myślałem, że mam inwestować w forum :) Nieładnie Przem0l, tak kusić... Pod koniec roku będę się przymierzał do zmiany pamięci (o ile starczy po wymianie grafy) i wtedy wszystko jest możliwe.... podstawa już jest. Także who knows....

btw PC-17066 wow niedawno jeszcze jechałem na PC-3200 (DDR 400)... a teraz... kosmos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ralliart, możesz jednocześnie inwestować w wiele rzeczy:

- w modernizację komputera,

- w rozwój Forum,

- w rozbudowę komputera forumowicza, którego nick zaczyna się od litery "P" :D.

Rozwiązań masz wiele :D.

Co do pamiątek to rzeczywiście poszły do przodu. Jak na ironię Core i7 zmusiło producentów pamięci do unowocześnienia procesu produkcyjnego. Za czasów Core 2 Quad 9xxx wystarczyło montować układy wymagające ponad 2V, teraz nie ma takiej możliwości więc muszą jednocześnie zejść z voltami a jak chcą dodatkowo utrzymać się w elitarnej czołówce to tworzyć super energooszczędne moduły. 2133 MHz @ 1,6V to jest super energooszczędność. Zapewne pamiętasz jak Twoje DDR 400 MHz pobierało 1,8V bez OC :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...