Skocz do zawartości

Dystrybucja cyfrowa po polsku.


Micz

Recommended Posts

Sprawdzając ceny internetu w Netii natknąłem się na coś takiego

GameSpace - skorzystaj z wypożyczalni gier oraz korzystaj z promocji zakupowych

Zainteresowało mnie to, bo wypożyczanie gier, może być ciekawą alternatywą do ich kupowania, zwłaszcza jeśli to gra typu single player w dodatku z krótką rozgrywką i bez szans na mody. Oczywiście wszedłem na stronę GameSpace i wypożyczalni nie widać, co mnie w sumie nie zdziwiło, pewnie jest dostępna tylko dla abonentów Netii.

W GameSpace można też kupić gry tak samo jak na Steam, Impulse czy innej tego typu platformie. Fajnie, że powstała druga, po GOG'u oferującym klasykę, polska platforma dystrybucji cyfrowej, bo na zagranicznych opłaca się kupować tylko w promocjach.

No i cóż możemy wyczytać po kliknięciu na link "Czym jest Elektroniczna Dystrybucja Gier?".

GameSpace oferuje gry w najczystszej możliwej postaci. Bez papierowych instrukcji czy pudełek, których koszt najczęściej jest uwzględniony w cenie produktu. Odpada również kosztowna dystrybucja produktu i transport. Po co przepłacać? Po opłaceniu zamówienia, grę ściągasz na dysk, aktywujesz specjalnym kodem otrzymanym z GameSpace i GRASZ!

Wszystko to jest oczywiste, choć pomija się fakt, że dystrybutor cyfrowy musi utrzymać szybkie łącza, ale koszt ich jest na pewno niższy niż standardowej dystrybucji. Ale po tak pięknych słowach, jak to wygląda w praktyce?

Przepraszam, za taką formę, miało być w tabelce, ale coś nie zadziałało.

gra| gamespace| ceneo| empik| merlin

Battlefield: Bad Company 2| 149| od 118,29 do 147,41| 124,90| 135

Mirror's Edge| 49| od 29,90 zł do 139,90| 47,99| 43,99

Mass Effect 2| 119,00| od 118,99 do 189,99| 140,99| 129,99

Mass Effect| 49,00| 54,00 do 188,00 zł| 56,49| 66,99

Dragon Age Początek| 139,00 edycja cyfrowa kolekcjonerska| od 79,90 zł do 200,00 edycja zwykła| 119,90 też edycja kolekcjonerska,

ale zwykła nie cyfrowa,

czyli w metalowym pudełku itp.

| 89,99 edycja zwykła

Empik ma chyba wyłączność na kolekcjonerską edycję, bo nie widziałem jej w innych sklepach.

Jak widać można włożyć między bajki te teksty o niższej cenie, bo niższa jest tylko w jednym wypadku i to zaledwie o 6 zł. W przypadku BF:BC2 jest to nawet najwyższa cena z wymienionych. A szkoda bo mi cyfrowa dystrybucja nawet odpowiada mimo, że moje łącze jest wolne, tylko ceny powinny byc przynajmniej 15-20% niższe od tych sklepowych. Piszą o niższej cenie ze względu na brak kosztów opakowania, instrukcji, nośnika i dystrybucji, a cyfrowa edycja kolekcjonerska jest droższa od tej w metalowym pudełku i to o 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jak widać można włożyć między bajki te teksty o niższej cenie' date=' bo niższa jest tylko w jednym wypadku i to zaledwie o 6 zł. W przypadku BF:BC2 jest to nawet najwyższa cena z wymienionych. A szkoda bo mi cyfrowa dystrybucja nawet odpowiada mimo, że moje łącze jest wolne, tylko ceny powinny byc przynajmniej 15-20% niższe od tych sklepowych. Piszą o niższej cenie ze względu na brak kosztów opakowania, instrukcji, nośnika i dystrybucji, a cyfrowa edycja kolekcjonerska jest droższa od tej w metalowym pudełku i to o 20 zł.[/quote']

Jak dla mnie to może w ogóle nie być opakowań, a wszystko ubrane w formę .iso a materiały w pdf'y.

Albo inaczej - rozprzestrzenić dystrybucję kluczy - wtedy grę zasysałoby się za darmo a klucze w cenie o połowę niższej niż pudełkowa by się kupowało z przyjemnością. Oczywiście konieczne byłyby odpowiednie uwarunkowania prawne co do nośnika jaki się posiada.

Albo całkowity hardcore - brak materialnych rzeczy + dodatków tekstowych w pdf'ie i wtedy gra za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Cyfrowa dystrybucja powinna być zdecydowanie tańsza i tu się zgodzę z Miczem, że ceny są wyraźnie nieadekwatne do oferowanego towaru. W końcu nie dostajemy pudełka, płyty, instrukcji, itd. Jesteśmy ekologiczni a płacimy tyle samo. Na razie ok - zaczynają, miejmy nadzieję, że później obniżą ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...