Skocz do zawartości

Nowa płyta i procesor do 600 zł


Ralliart

Recommended Posts

Cena zasadniczo na +/- 50zł, w końcu chodzi o komputer dla dziewczyny, także bez szaleństw. Ograniczenia: pamięć DDR 2 którą warto byłoby wykorzystać i środki finansowe - bez szaleństw panowie tym razem. Solidnie i z umiarem. Skłaniam się ku Intelowi, bo za tą cenę AMD generalnie nie pokazuje szałowych rzeczy, a ja bym wolał coś solidnego.

Na razie 2 typy:

Procesor -INTEL E6500

Płyta: GIGABYTE GA-EP43-UD3L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jak dla dziewczyny to procek ok. A płyta to już na prawde co tylko chcesz :)

Co do tego gdzie kupować ja kolejny raz powiem GRAL.pl mimo ze mi nie placa ze reklamowanie ich to ich polecam. Cenowo wychodzi to samo a nawet taniej o 1,99zł :) a jak masz w swoim mieście paczkomaty to nawet 21,99 taniej Ci to wyjdzie. To w przypadku procka. A płyta też jest SPORO tańsza sprawdź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Widzisz Ralliart, nei ma innej opcji jiż 6500... Przeglądając allegro w poszukiwaniu taniochy zaczynam z reguły od AMD... ale obecnie dostępny MAX, czyli AM2 6000+, czyli 2x3 GHz (który jest odpowiednikiem C2D 2.5) to nie jest najlepsza propozycja gdy w podobnej cenie jest 2.9 GHz C2D... Płyty pod P43 tez nie są drogie więc w 6 setkach zmieścisz się bez kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Indoktrynacji

Bazując na Wikipedii:

Indoktrynacja - proces korzystający z propagandy w celu wpajania określonych ideologii, poglądów lub przekonań.

Określenie to stosowane jest na przykład w odniesieniu do działań systemu państwowego w krajach totalitarnych, czasem innych w sensie negatywnym (np. przez otoczenie i rodziców wpajanie "jedynej słusznej" religii). Istotną cechą indoktrynacji jest świadome pozbawianie wiedzy o kierunkach przeciwnych do promowanych.

Typowym przykładem stosowania indoktrynacji jest hitlerowska organizacja młodzieżowa Hitlerjugend. Również radziecki okupant na ziemiach polskich w czasie II wojny światowej prowadził komunistyczną indoktrynację ludności. Ta brutalna polityka przyczyniła się do niszczenia śladów polskości na ziemiach dawnej Polski.

Skrajnym przykładem indoktrynacji jest system oświaty w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej gdzie u dzieci w wieku kilku lat rozpoczyna się proces wychowywania w ideologii komunistycznej polegający m.in na wprowadzaniu do placówek oświatowych przedmiotów typu "dzieciństwo wielkiego wodza".

Mam nadzieję, że zaoszczędziłeś jej prania mózgu w postaci dokumentacji technicznej procesorów Intela i "dzieciństwa" tej wielkiej firmy:) No i to boli, że zamykasz kobietę na alternatywne wersje sprzętu - kup jej jakieś AMD żebyś miał możliwość porównywania, może nieco podżegania do dyskusji :)

Poza tym płytki pod AM2 + są tańsze :) A tobie chodziło przecież o oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mam nadzieję, że zaoszczędziłeś jej prania mózgu w postaci dokumentacji technicznej procesorów Intela i "dzieciństwa" tej wielkiej firmy:) No i to boli, że zamykasz kobietę na alternatywne wersje sprzętu - kup jej jakieś AMD żebyś miał możliwość porównywania, może nieco podżegania do dyskusji :)

Poza tym płytki pod AM2 + są tańsze :) A tobie chodziło przecież o oszczędność.

Aż taki okrutny nie byłem, a co do AMD to poprzedni komp był oparty o procesor tej firmy, czyli nie da się ukryć, że czas na zmiany i tym razem obóz niebieskich jest na topie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

@ Rogal: kup jej AMD żeby mogła narzekac, że kupiła badziew. Doskonała rada :). X2 6000+ kontra C2D 6500 gdy są w podobnej cenie? Tanie płyty główne dla AM2+ to też podobny koszt jak tanich płyt dla LGA775. Nforce 4x to odpowiednik i9x. P3/4x są droższe ale to jest inna półka tak jak AMD6x.

Nawet jak jakims cudem platforma Intela wyjdzie drożej, to i tak się opłaci:

* bardziej energooszczędna;

* lepiej się kręci;

* tańsze chłodzenie oparte na ciepłowodach;

* w końcu to zakup na pewien czas, więc nie ma co sępić paru groszy, które i tak się rozejdą choćby na browar.

Co do Core i3, to tylko ten szybszy, tak samo jak pamięci - zapomnij o 1066.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ostatecznie zostało zakupione:

Procek: Core i3 530

Płyta: Gigabyte P55-US3L

Pamięć: Good Ram DDR3 2 GB 1333

Właśnie piszę z kompa i nie mam wątpliwości, że to był dobry zakup - zwłaszcza ze względu na HT. Tylko jedno jeszcze jest do wymiany - chłodzenie proca, ale it's only a matter of time :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Różnica może i jest widoczna... ale w "pierdółkach" a nie w grze.

Pozwól, że porównam 2 konfigi:

1. poprzedni: 3 GB RAM + Win XP

2. obecny: 2 GB RAM + Win 7

Na mojhe w grach, to ten poprzedni był "lepszy" bo mniej szarpał, przycinał i doczytywał :).

Kasę na dodatkowe 2 GB dostaniesz ze sprzedaży jej podzespołów... i zostanie jeszcze na waciki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...