Skocz do zawartości

nVidia straszy XFX


Przem0l

Recommended Posts

"Jak donosi serwis Fudzilla, NVIDIA postanowiła ukarać firmę XFX za rozpoczęcie produkcji kart opartych na chipsetach ATI.

Firma XFX zasłynęła, jako producent ekstremalnych odmian kart graficznych, opartych na chipsetach NVIDIA. Serie takie, jak Extreme Edition, XXX Edition, Black Edition, czy Alpha Dog Edition szybko zyskały powszechne uznanie graczy.

Całkiem niedawno XFX podjęło wszakże decyzję o nawiązaniu współpracy z AMD/ATI i wprowadziło do swej oferty kolejne karty oparte na GPU tegoż producenta. Najwyraźniej ten brak lojalności wywołał oburzenie w obozie zielonych, gdyż - jak donosi Fudzilla, powołując się na kilka niezależnych źródeł - producent Fermi postanowił ukarać producenta kart graficznych. Karą miało być odcięcie XFX od nowych układów GTX 470 i GTX 480 w chwili ich premiery." Interia.pl

http://gry.interia.pl/news/xfx-ukarane-za-nielojalnosc,1458629

Ojejku, nVidia chce kogoś "ukarać". To chyba producenci sprzętu jak Gigabyte, Zotac, XFX, Asus, MSI, SParkle i reszta powinna ukarać nVidię za to, że tak długo czekali na Fermi. Poza tym konkurencja na rynku kart ze strony nVidii spowoduje zejście z cen układów AMD a to chyba nie jest na rękę producentom, prawda... ?

Więc tym bardziej powinni trzymać się przy AMD.

Wiecie co ja o tym myślę? Otóż nVidia doskonale wie, że dała ciała. Kazała czekać pół roku PONAD wyznaczoną premierę żeby ostatecznie wydać drogiego i gorącego gniota. Wie, że świat graczy podzielił się na tych co już kupili Radeony serii 5xxx, na stałych fanów marki i na tych co chcą kupić "najlepszy produkt" ale czekali na premierę Fermi. I się doczekali... NVIdii pozostała 1 z tych 3 grup (środkowa) więc nie mają wyjścia - muszą zrobić wokół siebie szum. Najlepiej głośny. Czyli w myśl zasady: nie ważne co mówią, ważne żeby nie przekręcili nazwy firmy .

Tu zastosowano powyższy machanizm. XFX niczym nie zawiniła wobec nVidii, bo przecież to nie jest jej oddział ale samodzielna firma. Czy Microsoft karze HP za to, że sprzedaje komputery nie tylko z Windowsami ale też z Linuxami? Nie. M$ cieszy się, że w ogóle ktoś chce to instalować na swoich kompach.

NVidia natomiast znalazła sposób na to żeby odwrócić uwagę od nieprzychylnych recenzji Fermi na... coś innego. Wiecie - temat zastępczy. Bo to jest temat zastępczy, jest to temat, który pokarze korporację w innym świetle niż dotychczas. XFX powinno ich olać i wypuścić w ramach akcji odwetowej flagowego Radeona w wersji Uber Extreme Edition.  Reklamę już ma bo przecież dzięki sporowi z nVidią mają darmowy rozgłos. A, że media ukazują XFX jako solidnego wydawcę sprzętu to nie pozostaje nic innego jak korzystać z tej opinii i zrobić tak jak napisałem. Myślę, że te modele zeszłyby na pniu, tak jak schodzą limitowane majsterszczyki  Republic of Gamers od Asusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

 
Dołączona grafikaZgadłem!
XFX (prawdopodobnie) pocisnął. Jak przystało na producenta topowych wersji kart graficznych, XFX (prawdopodobnie) wypuścił Radeona 5970 nie dość, że z 6 Display Portami (czyli obsługą 6 monitorów) i 4 GB RAM to jeszcze w super walizce imitującej SMG P90:

Co teraz powie nVidia?




http://www.tomshardware.com/news/radeon-5970-p90-eyefinity6-gun-case,10029.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Też jestem tego zdania... w domowym zastosowaniu nie potrzeba aż tylu monitorów... A co do dodatkowej zapłaty to wszystko rozbija się o prostą rzecz: tu chodzi o pokazanie, że "można". I że XFX nie jest producentem pokroju Asrock, Elixir czy Codegen. Wiesz, tu chodzi o renomę i szpan.

Jeżeli chodzi o bardziej PRO wykorzystanie 6 monitorów to ja to widzę tak:

jest sztab antykryzysowy, spotyka się w sali wiele osób i jest sześć 52 calowych Full-HD TV rozłożonych 3 w poziomie i 2 w pionie. Można mieć za stosunkowo małe pieniądze podgląd na bardzo dużo informacji jednocześnie w bardzo wysokiej rozdzielczości (chodzi mi o czytelny i wyrazisty podgląd na nadchodzące wiadomości z różnych źrodeł, czy to będą tekstowe czy video). Ciekawa sprawa i nie drogo (mam na myśli: bez wykorzystania dedykowancyh urządzeń o mniejszej funkcjonalności i wyższej cenie bo z atestami).

Ale nadal nie zmieia to faktu, że dzieciak kupujący tą kartę do grania nie wykorzysta pewnie więcej jak 1 czy 2 monitorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...