Skocz do zawartości

Czego waszym zdaniem brakuje na polskich stronach informatycznych?


Tiritto

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałbym się dowiedzieć czego waszym zdaniem brakuje na różnego rodzaju stronach i forach o tematyce informatycznej?

Czy brakuje wam jakiś opcji, bądź możliwości, czy może też uważacie że z tym nie ma problemu, natomiast z treścią stron jest coś nie tak, czegoś im brakuje?

Jeśli bylibyście założycielami takiej strony, jakie opcje byście wprowadzili, i jakich zasad przestrzegali?

Pytam o to gdyż sam tworzę stronę informatyczną (razem z forum, słowniczkiem, potem także chatem i katalogiem stron oraz sprzętu), całkowicie opartą na własnym skrypcie, i chciałbym poznać opinie osób dla których ową stronę tworzę (mam na myśli oczywiście użytkowników), gdyż punkt widzenia administratora/założyciela nie zawsze pokrywa się z puntem widzenia najważniejszego elementu strony - użytkownika.

Bardzo liczę na wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam, Dawid Niedźwiedzki (aka.Tiritto).

PS. Gdyby ktoś był zainteresowany projektem to może się ze mną skontaktować na gadu-gadu pod numerem 1245266 (przeważnie niewidoczny). Z góry uprzedzam że nie potrzebuję żadnej pomocy ze skryptem, nim zajmę się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Patrzę oczywiście na inne fora, bo to, na którym się teraz znajdujemy jest przeze mnie i resztę chłopaków na tyle zadbane, że grzech narzekać.

Wiesz, czego brakuje na większości stron/for? Dbania o porządek, pilnowania nazw tematów i wydzielania odpowiedzi z sensownym rozwiązaniem. Potem jest tylko i wyłącznie problem ze znalezieniem danego tematu w wyszukiwarce którą ma dana strona.

Więc jeżeli planujesz to wszystko ładnie usystematyzować to ok, zresztą odezwałem się do Ciebie na gg, mam nadzieję, że nie jesteś (bez obrazy) botem, który wkleja tematy gdzie popadnie.

Ja zastanawiam się, jak taki ambitny projekt połączyć z naszym forum - co powiesz na wymianę linków/bannerów bądź wspólne dzielenie się projektami jak całość zacznie żyć? No i podstawowe pytanie - kiedy to zacznie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A tak z ciekawości zapytam, wszystko od podstaw sam piszesz czy korzystasz z jakiegoś frameworka?

Wszystko od podstaw.

mam nadzieję, że nie jesteś (bez obrazy) botem, który wkleja tematy gdzie popadnie.

Nic mi o tym nie wiadomo :D.

co powiesz na wymianę linków/bannerów bądź wspólne dzielenie się projektami jak całość zacznie żyć?

Nie miałbym nic przeciwko.

kiedy to zacznie działać?

Aktualnie do środy jestem z deko zawalony robotą, ale już w środę po południu będę mógł wrócić znów do pisania kodu :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja tobie radzę zainteresować się jakimś frameworkiem, przyspieszy znacznie prace. Nawet jeśli nie znasz jeszcze, żadnego to nauka nowego zaprocentuje. Warto się zainteresować którymś  z tych: Zend Framework, Symphony, CakePHP, CodeIgniter, a ja osobiście kożystam z Yii, wcześniej z Prado.

Tak zeby szybko pokazać jakie są korzyści z frameworka. Normalnie musisz sam pisać wszystkie SQL'e np.

$res = mysql_query(SELECT username, comment, create_time FROM usres u, comments c WHERE c.id_user=u.id_user);
while($comment=$mysql_fetch_assoc($res))
{
//...
}

A np w yii zrobisz to tak

$posts=Post::model()->with('author')->findAll();
Oczywiście najpierw trzeba podefiniować klasy dla wszystkich tabel, ale nadal jest to opłacalne, bo nie jest to aż tak pracochłonne. Po za tym dzięki temu jest dużo większy porządek, bo wszystko co jest związane z operacjami na rekordach masz w tych klasach. Co też ma kolejną zaletę, dużó łatwiej taki kod wykorzystać później w innych projektach.

Tu masz krótkie demo jak łatwo zrobić prosty blog w 30 minut.

http://www.yiiframework.com/screencast/blog/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Chciałbym się dowiedzieć czego waszym zdaniem brakuje na różnego rodzaju stronach i forach o tematyce informatycznej?

Czy brakuje wam jakiś opcji, bądź możliwości, czy może też uważacie że z tym nie ma problemu, natomiast z treścią stron jest coś nie tak, czegoś im brakuje?

Generalnie Ameryki nikt już w tej branży nie odkryje. Mi osobiście brakuje wszędzie jasnego przekazu dla odbiorcy - testy w których ktoś dostaje sprzęt są różne od testów do których sami kupujemy sprzęt. Nie da się ukryć, że większość stron w naszym kraju ma "wielkiego brata" w postaci sklepu lub znanej domeny która go wspiera i zaczynają przypominać czasami bezpłatny kanał reklamowy. (vide benchmark i pclab)

Jeśli bylibyście założycielami takiej strony, jakie opcje byście wprowadzili, i jakich zasad przestrzegali?

Jeden tylko szczegół: szczerzy do bólu :D

Pytam o to gdyż sam tworzę stronę informatyczną (razem z forum, słowniczkiem, potem także chatem i katalogiem stron oraz sprzętu), całkowicie opartą na własnym skrypcie, i chciałbym poznać opinie osób dla których ową stronę tworzę (mam na myśli oczywiście użytkowników), gdyż punkt widzenia administratora/założyciela nie zawsze pokrywa się z puntem widzenia najważniejszego elementu strony - użytkownika.

Bardzo liczę na wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam, Dawid Niedźwiedzki (aka.Tiritto).

PS. Gdyby ktoś był zainteresowany projektem to może się ze mną skontaktować na gadu-gadu pod numerem 1245266 (przeważnie niewidoczny). Z góry uprzedzam że nie potrzebuję żadnej pomocy ze skryptem, nim zajmę się sam.

Tak jak napisał Rogal - wymiana linków byłaby ok. Stoimy w google wysoko, mamy cały czas progres odwiedzin. Tylko, że w takim wypadku to Twoja strona jest kopciuszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiesz mam kilka uwag, moim zdaniem to strasznie nie profesjonalne sugerować odwiedzającym, żeby zmienili przeglądarkę. Tak samo wyświetlanie strony w wersji low dla tych co mają ie 6 lub 7. Osoby w biurach mogą nie mieć nawet uprawnień do zmiany przeglądarki.

Moim zdaniem pisanie strony strukturalnie też nie jest dobrym pomysłem,  co prawda jest wydajniejsze od programowania obiektowo zorientowanego, ale za to dużo trudniejsze w utrzymaniu i rozbudowie, a to są największe koszty przy programowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...