Skocz do zawartości

Heavy Rain na PS3


Przem0l

Recommended Posts

Oglądając seriale komediowe na Comedy Central zauważyłem reklamę tej gry. Na Allegro kosztuje od 170 zł do 250 za edycję kolekcjonerską.

Jako, że nie mam konsoli skupię się tylko na tym co zobaczyłem w reklamie i "na necie".

TO NIE JEST RECENZJA TEJ GRY.

Tak się złożyło, że graficznie... no cóż. Obrońcy "grafy wysokich lotów" PS3 już mogą szykować na mnie ciężką artylerię, ponieważ oczekuję konkretnych dowodów na to, że grafika w tej grze jest lepsza niż to co widziałem na PS2 lub kilka lat temu na PC.

Ten absolutny brak tekstur i efektów po prostu mnie powalił. Nie oczekuję czegoś pokroju DirectX 10 czy 11, ale wyciśnięcie maxa z Directa 9.0c. Ale o jakim maksie można mówić gdy mamy doczynienia z karta graficzną, która była w sprzedaży Nov`2006? Jakość grafiki to można sobie podziwiać choćby w S.T.A.L.K.E.R.ze. Po włączeniu wszystkiego (z efektami promieni słonecznych, itp) mój komp wymiękał. W sumie to nie ma się co dziwić, dużo kompów wymiękało w tym trybie (MAX). Ale grafa poraża ito w DX9c.

Mówię o starym silniku gry na PC. A co mamy tutaj? Najnowsze dzieło na najszybszą konsolę i ... szkoda słów.

Rogal - popatrz na reklamy i filmiki z gameplay a nie "filmiki" renderowane w studiu. Nadal chcesz konsolę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

TO NIE JEST RECENZJA TEJ GRY.

I chwała Panu na Niebie i Ziemi - już myślałem' date=' że więcej będę musiał odpisywać :D

Obrońcy "grafy wysokich lotów" PS3 już mogą szykować na mnie ciężką artylerię' date=' ponieważ oczekuję konkretnych dowodów na to, że grafika w tej grze jest lepsza niż to co widziałem na PS2 lub kilka lat temu na PC.[/quote']

Mam to odebrać za wyzwanie do walki? Ależ ja nikogo nie bronię, tylko staje po stronie tego, który zaczyna się coraz lepiej sprzedawać, dając przy tym dużo fajowskich możliwości.

Wiesz czemu ta grafika wygląda tak jak wygląda? Bo mało kto potrafi jeszcze wykorzystać potęgę jaka drzemie w tej konsoli. To niestety minus dla programistów, ja jestem za X pudłem, bo pod niego jakoś bardziej się przykładają.

Oddzielna kwestia to sama gra - nie masz żadnych argumentów prócz twoich na siłę wyciągniętych ze screen shootów niedociągnięć graficznych. Przyjmujesz postawę przeciwnika konsol, a w rzeczywistości wiesz, że mają dobrze wykorzystany potencjał, a spadek cen spowoduje ich popularyzację do tego stopnia, że w większości mieszkań PC będzie tylko do netu. Bo żaden twórca nie pogardza platformą konsolową, bo ma z tego zysk. Na tyle duży, by olać PeCeta i to jaką jakość można na nim wyciągnąć (patrz przykład z Heavy Rain).

Co do twojego pytania:

Rogal - popatrz na reklamy i filmiki z gameplay a nie "filmiki" renderowane w studiu. Nadal chcesz konsolę?

Powiem tak - w tym momencie chcę kupić coś na tyle optymalnego' date=' by znowu wrócić do recenzowania. Niestety, nie mam środków. Więc jeżeli zrobicie na forum zrzutkę na mojego nowego kompa, albo odpicujecie stary na swój koszt to na pewno będę szczęśliwym posiadaczem nowej budy.

Czemu zatem Xpudło? Bo jest tanie. Na tyle tanie by wejść do branży i trochę w niej zostać.

Każdemu zainteresowanemu dofinansowaniem mnie mogę na PW podesłać numer konta bankowego. Dziękuję za uwagę i liczę na wasze szczodre przelewy :D

edit:

Odświeżyłem się i mam od razu pomysł na pewnego update:

Skoro mówisz, że tak lipnie wygląda na poprawianych trailerach pod reklamę to widać, że studio nie owija w bawełnę - pokazuje produkcję taką jaką jest, nie nastawiając się na fajerwerki graficzne. Pozwól, że zacytuje coś na tyle brutalnego, co pewnie zmotywuje Cię do jeszcze większych ataków:

Heavy Rain to produkt dla ograniczonego grona odbiorców, którzy oczekują od gier nowych doznań, chcą przeżywać dramatyczne momenty razem z bohaterami, chcą razem z nimi podejmować niekomfortowe decyzje w sytuacji, gdy każda możliwa droga przynosi jakieś zło. Według mnie Heavy Rain nie wygrywa dzięki pięknej oprawie graficznej, dzięki emocjonującemu śledztwu, czy nawet dzięki nieliniowości. Nie, mnie ta gra urzekła emocjami, pasją, którą wydobywa z gracza, dzięki wiarygodnemu ukazaniu strachu, przywiązania, poświęcenia i determinacji.

Ta gra to przykład tego, że można zrobić coś z emocjami olewając fajerwerki graficzne - nie wiem jak Ciebie, ale mnie zaczynają wkurzać widowiska filmowe w których to fabuła z filmem jest dodatkiem do efektów. Czy zatem trzeba robić przecudnie wyglądające produkcje, bo inni tak robią? Nie. I tego powinno się trzymać więcej producentów.

edit 2:

Skoro jesteśmy już przy temacie to jaka produkcja jest twoim ideałem graficznym? Tylko nie mów, że Crysis bo się poleję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Prawda Heavy rai nie dorównuje grafiką najlepszym grą na PC, i nie tylko na PC również wśród gier konsolowych, choćby Uncharted 2 ma lepszą grafikę. Ale jak już napisał Rogal, grafika tu nie jest najważniejsza, chodzi o wzbudzenie emocji w graczu, o przeżywanie historii, to jest coś innego niż większość gier, przede wszystkim to jest gra która zaprzecza stereotypowi, że gry na konsole muszą być głupie. Podobnie będzie z grą Alan Wake na Xboxa.

Mam nadzieje, że będzie powstawało więcej tego typu gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...