Skocz do zawartości

Kupię SE Yari


Przem0l

Recommended Posts

Tytuł brzmi jak stwierdzenie a nie pytanie. Najarałem się na tego fona a to wszystko przez Kasjo :D.

Pochwaliłem się, że mój MixPlus kończy się za 15 doładowań a ona coś mruknęła, że u niej już się to skończyło. Sprawdzam i rzeczywiście. Więc pierwsze co udaję się na stronę Plusa i ... wita mnie porażka. Totalne zero ciekawych i tanich telefonów. Oferta wypełniona Samsungami a ja szukałem czegoś od SE. Potem rzuciłem okiem na Play i znalazłem: za 99 zł - 40 doładowań po 30 zł.

Oto moje wymagania dot. nowego telefonu (realne wymagania):

1. wyjście audio. Nie jakiś syf wymagający przejściowek, które zawsze się połamią a potem zgubią ale normalne gniazdo;

2. szybki aparat foto z dobrym kodekiem. Ogólnie jakość filmów i dźwięków aby nie pozostawiała zbyt wiele do życzenia;

3. jakieś innowacje w stosunku do tego co mam, czyli K550i;

4. ale bez przegięcia, w końcu telefon dla mnie to puszka z ekranikiem do dzwonienia, słuchania muzyki (zmachol i głośniki) i robienia zdjęć/filmów - czyli zero gadżetów.

Ten telefon ponoć spełnia 75% moich wymagań, czyli jest brak wyjścia audio. Jak dla mnie może być. Co prawda klawiatura jest płaska ale ten mój też na pierwszy rzut oka wydawał mi się dziwny. Ot takie żyletki zamiast klawiszy jak choćby u Kasjo w jej W200i. Przyzwyczaiłem się do tego to przyzwyczaję się do tamtego. Chyba :D.

Czwarty punkt moich kryteriów oznacza również brak dotykowego ekranu - nie chcę płacić za jakiś badziew, w który trzeba walić młotkiem aby zajarzył. Mam 2 PDA od HP i Compaq z WM, tam wszystko chodzi "cacy" ale w tanich komórkach tak niestety nie jest. Poza tym często tanie dotykowe wyświetlacze mają tendencję do rysowania. Bez jaj, nie będzę przecież nosił kufra. Mój się nie rysował i tego samego wymagam od jego następcy.

Troszkę irytujący mógłby być brak Windows Mobile, choćby ze względu na wgrywanie automap. Moje zdanie o Javie chyba znacie wystarczająco dobrze żeby wiedzieć, że nie będę używał tego szitu. Fajnie, że jest GPS ale szkoda że bezużyteczny. WM przydałby się też do innych rzeczy ale to wymagałoby Wi-Fi, którego ... też nie ma. Akurat nie szukałem telefonów z Wi-Fi bo po prostu w tej cenie ich nie ma, więc jego brak aż tak bardzo mi nie doskwiera, choć miło byłoby zgrywać z niego filmy,foty czy inne pliki "normalnie" bez zabawy z łączeniem po kablu.

Kolejne minusy? Mały wyświetlacz. No jest mały bo sam aparat ma wymiary mojego więc nie ma co marzyć o oglądaniu filmów jadąc w pociągu kilka godzin. Do tego wyczytałem, że menu potrafi mulić itp. Ale jeżeli jest to w granicach tolerancji to przeboleję.

Szkoda, że klapka do aparatu fotograficznego nie jest zamykana jak w moim no i te 5 Mpix mieszczą się na tak małej matrycy... coś poskąpili tych milimetrów kwadratowych, spodziewam się szumów, oj tak. Mogliby dać chociaż 1/8 klatki, to byłoby coś.

Czy aż tak bardzo zależy mi na zmianie telefonu abym brał "to co jest"? No cóż... Kasjo skończyła się umowa i nadal płaci, więc trzeba coś zrobić. Zmiana operatora oznacza brak darmowych minut - mam na myśli "darmowe miesiące i lata", ale z Play do reszty jest tylko 28 gr/min co i tak jest znacznie taniej niż z Plusa do Plusa... wiem, "żal". Jak skończy się moja umowa to też nie przedłużam.

Ja tu sobie gadu gadu, a co Wy myślicie o tym telefonie?

//PS: czy mi się zdaje Bigkoma, czy Ty go masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak mam go od grudnia, bardzo sobie go chwale.

Świetne zdjęcia, dobrej jakości filmy ( zarówno zdjęcia jak filmy można podejrzeć na moim blogu ).

Dodatkowo kupiłem go w bardzo korzystnej cenie i bezkonkurencyjnej ofercie abonamentowej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Bleee, dziś sprawdziłem i rzeczywiście - oferta mi przedstawiona jest "nieco inna". Zero netu zamiast 500MB co miesiąc za free i 99 zł zamiast 1. Ale za 5 zł mam 100 MB/mc, więc na maile starczy. Cóż więcej mam powiedzieć - skoro potwierdziło się, że masz ten telefon to go biorę, bo warto. W końcu i tak musiałbym zmienić operatora (60 gr za minute w Plusie vs 29 do wszystkich z Play).

BTW: zadzwoniłem na info linię i wiecie co? Babeczka nie dała się przekonać, że najniższą ofertą internetową nie jest 500 MB za 15 zł ale 100 MB/mc za 5 zł. Aż w końcu dotarło do niej, że to ja płacę za rozmowę więc łaskawie wlazła na swoją stronę, potem była cisza i ... sakramentalne: "rzeczywiście". NORMALNIE ROTFL :D.

Telefon już zamówiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...