Skocz do zawartości

Najcieńszy telewizor swiata.


wenox

Recommended Posts

Samsung pokazał przedpremierowo swój nowy telewizor LCD o przekątnej 40 cali. Jego ekran ma 3,9 mm grubości! Jest on podświetlany diodami LED, odświeżanie obrazu 120 Hz oraz kontrast wynoszący 5000:1.

Moje pytanie brzmi : po co komu aż tak cienki telewizor? To tak samo jak z myszką za 3000 zł... Bez sensu  :P

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Hmm, to może ja też odpowiem na pytanie: "po co taki cienki tv". Żeby pokazać który producent rządzi jeżeli chodzi o technologię. Obecnie mamy producentów samochodów, którzy poza standardową papką dla ogółu wydają modele koncepcyjne. Tak samo jest z tym telewizorem.

Kasjo - LCD to szkło, a 40-to calowa tafla szkła musi swoje ważyć, więc nie licz na to, że powiesisz ją na kołku od obrazka. Poza tym naprężenia od punktowego zamocowania też będą niczego sobie - zauważ, że cała ta masa trzyma się na cieniutkich, plastikowych ramkach. Ciekawe jak tam mają się sprawy wytrzymałości i zmęczenia materiału, o wadach konstrukcyjnych (i tańszych zamiennikach komponentów w fazie produkcji) nie wspomnę...

IMHO: Pytanie nie powinno brzmieć "po co komu aż tak cienki telewizor?" tylko po co komu tak mały telewizor. 40 cali? LOL? Mój monitor do kompa ma 42 cale i uważam to za absolutne minimum - 52 cale w Full-HD by się przydało, oj tak :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Master... jakie 32 cale i jakie biurko :P. Ale co ja Ci będę opowiadał:

Dołączona grafika

Teraz siedzę "daleko" bo na poprzednim mieszkaniu byłem bliżej :P. Więc suma sumarum - przywykłem do tych cali i teraz odczuwam potrzebę posiadania 52 cali.

:P

BTW: jest "noc" więc, na moim telefonie kolory są takie "se". Dlatego też wydaje się, że obraz jest biały - a to tylko nasze forum :P. Siedzę na 40/40 (kontrast/jasność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kto tego nie widział nie wie o co chodzi :P Na zdjęciu wydaje się nieco duży, ale jak siedzi się na wprost nie jest źle, ba można się przyzwyczaić. Co do OLED-a to jest lekki, bo to nie do końca jest szkło. Widziałem testy na którym traktowali wyświetlacz OLED młotkiem i nic mu się nie stało w przeciwieństwie do zwykłego LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...