Skocz do zawartości

Jak zmusić Vistę do wykorzystania potencjału komputera?


Ralliart

Recommended Posts

Ty się śmiej, ale freszcie :P Microszit zajrzał do kalendarza. Tak jest moi mili - mamy schyłek 2009 roku, czyli jest spora szansa na to, że ludzie mają po 8-12 i więcej RAMu w kompach. Takie coś powinni zrobić już dawno temu, nie ma zmiłuj - przecież wykorzystanie pamięci to podstawa.

Koszt 8 GB RAMu to grosze, praktycznie pryszcz w porównaniu z zakupem licencji Windows, Office, kilkunastu gier w ciągu roku, antywirusów/firewalli, innych aplikacji (które mogą kosztować dużo więcej niż nowe gry). Do tego abonamenty na fotosikach i innych portalach usługowych. Bym był zapomniał - i internet (co miesiąc stówka).

Z czystej ciekawości - ile to leciało? Skoro całość trzymała się w RAMie to pewnie był to znikomy ułamek tego co normalnie jest mielone na twardzielu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No to ładnie. Dysk Ci odpoczął, a wiesz, że całość zamknęła by się "być może" w kwadransie gdybyś miał szybkie SSD. Naturalnie "być może", bo znając życie moduł mielący aktualizacje nie jest zoptymalizowany pod kątem wielordzeniowości... a w Twoim przypadku jest pod co optymalizować :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wy możecie jechać po całości z tym g***em.

Najpierw wolne w pracy, teraz zielone światło na jazdę po Viście... Ty coś chcesz ode mnie :D.

XP wraz z systemowymi pierdółkami zajmował mi 20 GB. Po wyczyszczeniu systemu do takiego stopnia, że już nie mam w nim nic poza sterami (poleciało wszystko, łącznie z office itp) 4 główne katalogi (Win, PF, PFx86 i D&S) schudły o niewiarygodne ... półtora GB... To co, że w Dodaj Usuń leciał soft po 3 GB średnio... Jak g..no to g..no :P.

Ja nie aktualizuję sobie systemu. SP2 mi wystarczy (musi), bo łaty nie chcą się już ściągać... ciekawe czemu? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...