Skocz do zawartości

Neostrada - nowe prędkości i nowe ceny


Micz

Recommended Posts

TP S.A. wprowadza nowe prędkości, konkurencji nimi nie dogoni, ale to akurat nie dziwi, raczej szybko nie do gonią takiego UPC. Tak się przedstawiają nowe ceny

512 kbps - 54,90 zł przez całą umowę

1024 kbps - 54,90 zł przez całą umowę (i teraz pytanie jaki jest sens wprowadzania dwóch opcji w tej samej cenie, przecież trzeba by być idiotą żeby kupić 512 kbps w cenie 1024 kbps)

2048 kbps  - 54,90 zł przez pierwsze 6 miesięcy i 75,90 przez pozostałe 18 miesięcy co  daje średnią cenę 70,65 zł na miesiąc

6144 kbps  - 99,91 zł przez pierwsze 6 miesięcy i 129,91 przez pozostałe 18 miesięcy co  daje średnią cenę 122,41 zł na miesiąc

10240 kbps  - 99,91 zł przez pierwsze 6 miesięcy i 159,91 przez pozostałe 18 miesięcy co  daje średnią cenę 144,91 zł na miesiąc

20480 kbps  - 99,91 zł przez pierwsze 6 miesięcy i 199,90 przez pozostałe 18 miesięcy co  daje średnią cenę 174,90 zł na miesiąc

Upload starych opcji się nie zmienił 2 najszybsze maja upload na poziomie 1024 kbps.

Niestety TP mogła by zrobić rewolucję przy okazji wprowadzania nowych prędkości, chociaż dobrze, że przynajmniej dodają nowe prędkości, jest nadzieja, dla tych którzy nie mają innego wyboru, że w przyszłości nie zostaną tak zupełnie z tyłu jeśli chodzi o prędkość.

Ja osobiście liczyłem, że będzie lepiej, chociaż to było strasznie naiwne i raczej było to w sferze życzeń. Myślałem że pozbędą się już prędkości 512 (co de facto zrobili bo to jest martwa opcja teraz), prędkość 1 mbps jako najniższa będzie kosztować koło 35-40 zł, 2 mbps 55-60 zł, 6 mbps powiedźmy te 89-99 zł, 10 mbps 130-140 zł i 20 mbps 175-185 zł (oczywiście w przypadku 6-20 mbps to były by ceny już po promocji). Może nie były by to jakoś super rewolucyjne ceny, ale na pewno były by bardziej konkurencyjne. Pozostaje tylko liczyć na to, że może za jakiś czas TP zrobi jakieś zmiany, za jakiś czas, czyli na wiosnę lub jesień przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pozostaje tylko liczyć na to' date=' że może za jakiś czas TP zrobi jakieś zmiany, za jakiś czas, czyli na wiosnę lub jesień przyszłego roku.[/quote']

Normalnie i bez tego jestem w szoku. Beton ugiął się pod naciskiem konkurencji? Po prostu szok. Praktycznie rzecz ujmując musiała być jakaś zmowa pomiędzy operatorami. Bo ciekawe jest dlaczego wielu dostawców netu straszyło nas łączami 2 Mbit/s w niedobrej cenie a tu nagle pojawia się takie UPC z 50 Mbit/s za 120 zł... Toż to merc w cenie kaszla.

Myślę, że tepsa teraz dała upust dobrego serca i teraz trochę odpocznie. Może rok, może więcej. Gdyby jednak już na wiosnę ceny miałyby się zmienić (u UPC też) to w sumie niewiele się zmieni (dla mnie). Szybszego łącza nie potrzebuję choćby dawano mi 120 czy 250 Mbit/s za 99 zł a to z 2 prostych powodów:

- umowa na 2 lata sux, przynajmniej dla kogoś kto może się niedługo wyprowadzić;

- przez ostatni kwartał MOŻE przez łącznie 2 godziny ciągnąłem 15 Mbitów/s. Skoro serwery tyle nie plują uploadem to my więcej nie ściągniemy. Naturalnie jak ściąga się duże paczki z wielu serwerów jednocześnie to jest zupełnie inna bajka ale mi nie jest potrzebne nawet to co mam.

Powiem więcej - zgodziłbym się na np: 5 Mbit/s za 49 zł/mc BEZ rocznej czy 2 letniej umowy (obecnie mam na czas nieokreślony). Szkoda tylko, że (tak jak Ty Micz) mogę sobie pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Niestety nie wszyscy mogą korzystać z UPC. Czasami wręcz są zmuszeni na TP bo nie mają innego wyboru.

Ci co mieszkają w miasteczkach i miastach mają możliwość wybierać wśród konkurencji ale ludki z wsi i wiosek są zmuszeni na TP bo nic innego nie mają. Dla niektórych taka rewolucja cenowa w TP to jest coś.

W mojej wiosce cudem miałam 3 opcje do wyboru, TP, Telekom i sygnał radiowy. Najtańszy okazał się sygnał radiowy ale jak spadnie deszcz to już sobie nie pogram więc odpadło, najdroższym konkurentem była tepsa więc wybrałam Telekom. Internet jest stabilny, za 2048 płacę 59 zeta.

Zastanawiam się tylko nad sensem kupowania 512 gdy za tą cenę ma się dwa razy więcej. Chyba księgowy w TP się pomylił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

120 kbps to jest chwyt marketingowy, przeciętny użytkownik nigdy tego nie wykorzysta. To tak jak z megapikselami w aparatach cyfrowych. Do jakiegoś małego kompaktu dają matrycę 7-10 megapikseli, a i tak dla przeciętnego użytkownika starczy 3-5. Większych zdjęć się nie opłaca robić chyba, że ktoś drukuje w dużym formacie, a dużo megapikseli na małej matrycy (chodzi o powierzchnię) to głupota, bo czujniki muszą być mniejsze, czyli mniej czułe.

Podobnie jest z tą prędkością, ludzie się cieszą, że mają 120 mbps, a w zupełności wystarczyło by im 30-40. Chociaż z tego co słyszałem, to jak ktoś ma kablówkę i internet z UPC, to może część kanałów w internecie oglądać i to jest fajne, wtedy szybsze łącze może się przydać, zwłaszcza gdyby te kanały były w Full HD bez kompresji :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...