Skocz do zawartości

Kupno (?) pamięci DDR2 2x2gb


Matti

Recommended Posts

W planach miałem dokupić kolejne 4 gb RAMu, tak na wiosnę przyszłego roku. Tylko, że tak patrzę ceny  nie chcą iść w dół, nawet wręcz przeciwnie - mówi się, że będą drożeć. Kupywać teraz czy poczekać? Gdybym niedużo spadły ceny do wiadomo, że warto teraz. Z drugiej strony to nie jest tak dla mnie potrzebny kolejny 4gb ( w grach nie jest oraniczeniem ilość pamięci, systemy 64bit też ładnie śmigają). Ale myśl o tym, iż mógłbym cieszyć się szybszym pecetem wcześniej, skałania do kupna. Ale cena już nie :D  

Na razie wpadły dla mnie w oko:

 A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition - w esc.pl 239zł ale na allegro już 269

albo 4GB A-DATA DDR2 2x2GB 1066Mhz EXTREME ED VITESTA z allegro - 279

Przy tych cenach przemawia kupno jakiś 2x2b 800 cl5 bez radiatorów.

Jakie wg. was jest najlepsze wyjście  biorąc pod uwagę cena/jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mógłbym zacząć rozwodzić się nad tym czy masz procek AMD (i wtedy iść w niskie CL bez względu na MHz) czy Intela (na odwrót). Ale "po co" skoro lepiej jest nadmiar kasy włożyć w lepszą grafę i zamiast kosmetycznego (i wyczuwalnego tylko w benchmarkach) przyrostu mocy po prostu mieć konkretny wzrost FPS.

Co do DDR2 to będą drożeć, ponieważ już w zasadzie ... nie ma architektury, która by je wykorzystała. Intel robił do tego przymiarki już za czasów LGA 775, ale wraz z nadejściem Core ix wiadomo było, że dni DDR2 są policzone. Obecnie ceny procesorów Core 2 zatrzymały się i nie chcą spadać a ceny płyt głównych poszły w górę. Pamiątki też zaczęły szybować. Żeby tego było mało to AMD w swojej AM3 też powiedziało DDR2: "papa".

Jeżeli koniecznie potrzebujesz dużo RAMu to kup puki jeszcze się to opłaca. Ale najlepiej wymień też swoje pamiątki tak bay się nie żarły z nowymi. (nie tylko w normalnej pracy ale też po ostrym OC). Co do grania to duża ilość RAMu zawsze się przydaje, choćby gra wykorzystywała max 1,5 GB pamięci (czyli 90% gier z nowym N4S Shiftem na czele). Nie do samego grania ale "dodatków" :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Procka mam AMD x2 5400 BE, w przyszłości o ile będzie sięopłacało to coś Phenom II x3/x4. Teraz mam pamięcia Corsair 2x2gb 800 cl5.

Teraz jeszcze coś ciekawego znalazłem na allegro:

PDP Patriot Dual LLK 2x 2GB DDR2 EPP 800MHz CL4  200zł tylko, że używane. Jest sens kupowania tych używek? Czy może dołożyć do nowych cl4 800, bo chyba cl5 1066 to nie opłaca się kupywać, zwłaszcza że 1066 bedzie wykorzystane gdy bedę miał procka na am2+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jak masz pamięci CL5 i wkładasz CL4 to będą Ci śmigać z CL5. Zawsze "lepsze" spowalnia się do "gorszych". Chyba, że dowalisz taaaakie napięcie, że te stare z CL5 polecą na CL4 ale po pierwsze powątpiewam, a po drugie szkoda pamięci :D.

To tak jakbyś włożył DDR2 800 i 1066 i byś myślał, że od teraz będą wszystkie działać jako 1066 - no way man...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...