Skocz do zawartości

Panika w nVidia.


Przem0l

Recommended Posts

Po wgraniu sterów do naszych GeForce począwszy od 186 możemy zapomnieć o wsparciu PhysX. O czym mowa? O właścicielach płyt głównych z chipsetami AMD-ATI. Wystarczy, że na naszej płycie będzie Radeon to PhysX przestanie działać. Firma tłumaczy taką decyzję "względami biznesowymi".

Na moje to nVidia wysłała fachowców na prezentację AMD i to co tam zobaczyli musiało ich przerazić. Jeżeli wyłączanie pewnych funkcji w swoich produktach jest "względem biznesowym" to w takim momencie ja jestem przerażony, bo to oznacza, że to jest wszystko na co stać nVidię.

Kasjo posiada kartę ATI na chipsecie nVidii, ja chipset kartę nVidii na P35 od Intela więc teoretycznie mnie to nie dotyczy. Teoretycznie - ponieważ to stawia zielonych w bardzo niepozytywnym świetle nastawienie. Nawet gdybym miał Radka na płycie + GeForce na PCIE to i tak bym nie płakał, bo ... nie potrafię sobie przypomnieć tytułu oprogramowania użytkowego bądź gry, która by dostała kopa po włączeniu PhysX. Jedyne czym mogę (i to bez wstydu) cieszyć oko to możliwości silnika Havok, który na szczęście nie ma z nVidią nic wspólnego [więc dobrze działa na wszystkim] :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale żeby PhysX dobrze chodziło to warto wrzucić obliczenia fizyki na oddzielną kartę, choćby to był zintegrowany 8400. W zasadzie chodziło mi o więcej tytułów niż jeden i to specyficzny :D.

Z PhysX skorzystałem grając w sieciowego shootera nVidii (tylko pod GeForce 8+), licząc białko i konwertując filmik (dla zabawy, ale że to mnie nie interesuje więc nie jest to dla mnie jakimś znaczącym plusem).

Tak na dobrą sprawę to Havok jest na tyle wydajny i dobry, że mi całkowicie wystarcza. Co prawda nie robi szału jeżeli chodzi o twarze bohaterów ale prawda jest taka w grach FPP, że jeżeli dobrze widzisz twarz przeciwnika to jest już za późno :D.

Dirt2 ma ponoć mieć nieziemską grafikę - oczywiście dzięki DirectX 11 (i jak na razie dzięki kartom AMD, które go obsłużą). "Oczywiście" to poczekamy i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sranie w banie..... "względy marketingowe". Skoro są tacy cacy i wkrótce nastąpi kres panowania Intela to co im nagle chipsety AMD zaczęły przeszkadzać? Coś czuję, że niedługo duża część fanów Nvidii albo kupi Radeona albo będzie ściągać modyfikowane stery. I tyle na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...