Skocz do zawartości

4 GB moduły od Kingstona


Przem0l

Recommended Posts

Nareszcie! Ile można było czekać... Pamięci 4 GB w DDR2 prawie nie ma na polskim rynku a szukanie takich DDR3 to robota dla detektywa. Wczoraj w nocy udało mi się znaleźć kosteczki 2x4 GB w cenie grubo powyżej 1000 zł. Cena naturalnie wyssana z palca i to za 1066 MHz. Tu za 749 zeta mamy 1600 MHz. Czyli jakby nie patrzeć za ~2250 zł zapchamy płytę 24 gigabajtami bardzo szybkich modułów i to w 3 kanałach. Zważywszy na cenę dobrej płyty i procka (niekoniecznie 920) nie jest to jakiś oderwany od rzeczywistości koszt. Do RAMDisku jak znalazł :D.

Praktycznie rzecz ujmując rynek modułów 4 GB praktycznie nie istnieje (w Polsce) a 8 GB w jednej kości jeszcze na długo pozostanie domeną wydajnych serwerów, za co możemy ładnie podziękować Microsoftowi, który robi co tylko może żeby 32 bity żyły jak najdłużej. Wiecie, że choć początkowo Windows 7 miał być tylko 64 bitowy to teraz już tak nie jest. Jest 32 bitowa wersja bo "dobry M$" dba o posiadaczy starych kompów. Ciekaw jestem kto i ile zapłacił microshitowi za takie posunięcie. Ale to temat na inną rozmowę:http://www.gurupc.pl/index.php?topic=224.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tiaa... sfera to niestety z marzeniami... Żeby zrozumieć dlaczego: moduły 4GB nie są jeszcze drogie, ale 8GB w jednej kości w serwerze powiedzmy z 16 slotami daje 128GB. Cena? Około 80 000 złotych. Jasne? Przem0l co do jednego ma rację ja mam tylko 12 Gb, bo zakup większej ilości to czyste szaleństwo.... ekonomiczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...