Skocz do zawartości

Komputer dla znajomej, samo pudło 600-650 zł


Grzegorz

Recommended Posts

Sklecam komputer dla znajomej bez żadnych szaleństw  600-650 zł , monitor, myszkę , klawiaturę i obudowę  uniwersalną ATX / micro ATX posiada ze starego komputera. Komputer służy jej głownie do Internetu, filmów i gier online typu Tetris. Wymyśliłem coś takiego ale wolę się poradzić forumowiczów czy wszystko Ok. a więc : Zasilacz - DELTA DPS-450PB-4 D -450W lub co najmniej też DELTA 400W + płyta - ASROCK FM2A55M-VG3 AMD A55 Socket FM2 zintegrowana karta sieciowa i dźwiękowa  + procesor ze zintegrowaną kartą graficzną - AMD Trinity A4 4000 FM2 DUAL-CORE 2x3.2GHz HD7480D + 2x DDR3 2GB 10600 MHz łącznie 4GB  + Dysk WD  160GB SATA 3,5 + nagrywarka DVD SATA na tym Windows 7 Ultimate. Co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Za tą kasę spoko, ale nie zastanawiałeś się nad jakimś nettopem? Pytam całkiem serio, bo te urządzenia podpięte pod TV całkiem fajnie spełniają swoją rolę (póki nie grasz).

 

Ta osoba ma ponad 60 lat tak że ten komputer to dla niej będzie szczyt techniki, więc wystarczy że będzie działał i że to poprawna konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Skoro to ma tylko działać to ok, sprzęcik jest dobry [w tej cenie]. Co do "danych" to po pewnym czasie "osoba" dochrapie się czegoś na czym będzie jej zależało. Nośniki optyczne dość szybko padają, pamięci flash mają okres retencji danych ok 10 lat, więc 8GB pendrive jako backup mógłby się przydać. No i jakiś tani laser + zamienniki do drukowania wartościowych artykułów bądź książek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Skoro to ma tylko działać to ok, sprzęcik jest dobry [w tej cenie]. Co do "danych" to po pewnym czasie "osoba" dochrapie się czegoś na czym będzie jej zależało. Nośniki optyczne dość szybko padają, pamięci flash mają okres retencji danych ok 10 lat, więc 8GB pendrive jako backup mógłby się przydać. No i jakiś tani laser + zamienniki do drukowania wartościowych artykułów bądź książek.

I w sumie twoje zapewnienie jako fachowca że "Skoro to ma tylko działać to ok, sprzęcik jest dobry [w tej cenie]" mi wystarcza !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Miej na uwadze, że tani zasilacz może w przyszłości być przyczyną niestabilności systemu. Oby jak najpóźniej.

 

Ale czytałem że te zasilacze są Ok. Renomowane marki to: Amacrox, Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Delta, Enermax, Enlight, Fortron (nowy, nieregenerowany), Modecom (MC, Volcano), OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, Topower, Xilence (tylko nowe modele od 2012r), Yesico, Zalman.   Czarna lista zasilaczy:Akyga, Altis, Aspire, Aton, Bestec, Coba, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Deer, Eurocase, Everpower, Feel, Fever, Four Star, Gembird, Gigabajt, GoodWatt, Hawk, Hec, Impet, i-box, Incore, I-TEC, Levicom, Linkword, L&C, Logic, LOGISYS, Megabajt, Mercury, Metropilis, Modecom Feel, Mustang, Newton Power, Platin Power, Power Color, Powercomp, Power Man, Procomp, Octigen, QTECHNOLOGY, Q-tec, RAIDMAX, Rubikon, Ropla, Sansun, SilenX, Sun Pro, Suntek, Take Me, Task, TE, Tracer, Tronje, Ultra Media, V Power, Whitenergy, Win, Xilence (produkowane do 2012r), XION, X-Power, 2N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gygabyte też potrafi coś budżetowego (~200zł) zrobić i to nawet działa. Osobiście nie toleruję zasilaczy za mniej jak 200 zł, jest to dla mnie taka pewna granica przyzwoitości. Sama stabilność oraz wysoka sprawność to jedno, ale jeszcze pozostaje komfort użytkowania. Jak zasilacz piszczy, syczy czy wydaje inne dręczące dźwięki to zaczynam się zastanawiać jak szacowna unia lub jakiś nasz instytut mógł to dopuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Tak dodam z własnego doświadczenia że najlepiej mi się sprawowały: Chieftec i mój obecny zasilacz Be quiet, nie miałem też większych zastrzeżeń do poprzednich zasilaczy Fortron ,OCZ i Delta. Natomiast rozczarowały mnie polecane Modecom MC , CoolerMaster miały trudności z podołaniem poprzedniej konfiguracji : M4A78 PRO + AMD Phenom II X4 955 Black Edition oraz 4GB RAM , czasem się resetowały. Ale może się już wysłużyły bo nowe nie były , chociaż zasilacze: Chieftec , Be quiet , Delta , OCZ czy Fortron też nie zjechały dopiero co z taśmy produkcyjnej a jednak nigdy nie robiły żadnych niespodzianek !!!

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mój Chieftec 750W [który mam w opisie] ma już ponad 6 lat i jest stabilny jak skała. 5 lat dźwigał Q6600 @ 3,2-3,6 a jak trzeba było przykozaczyć w benchmarkach to chodził na 3,75 [pamięci ddr2 z 1066 na 1250]. Obecnie chodzi na tym i7 IB. Także Grzegorzu - dobrze raz wydana kasa zwraca się i to mocno. Przez ten okres czasu bym musiał kupić ze 3x takiego Modecoma za 150 zł ryzykując utratę pozostałych zabawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale ja się z Tobą zgadzam Chieftek to porządne zasilacze tak też napisałem w powyższym poście a Modecom MC jest przereklamowany a już Modecom Feel to totalna strata pieniędzy !!!

 

 

Ale ja się z Tobą zgadzam Chieftek to porządne zasilacze tak też napisałem w  poście powyżej a Modecom MC jest przereklamowany a już Modecom Feel to totalna strata pieniędzy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...