Skocz do zawartości

ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5 - sterownik ekranu przestał działać


lisekx

Recommended Posts

Musiałem zrobić format, gdyż komp strasznie mulił i teraz nie mogę zainstalować odpowiednich sterowników karty graficznej (a raczej ich uruchomić), gdyż każdą wersję którą zainstalowałem (od 12.6 do 13.4 dla win 7 64-bit), to po odpaleniu przeglądarki lub odpaleniu wydajności systemu obraz robi się na chwilkę czarny i wyskakuje komunikat, że "sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność..."
Przed formatem wszystko było ok.
Mój sprzęt:
Procesor: Intel Core i3 540, 3066 MHz
Płyta główna: Gigabyte GA-P55-US3L ver.2.0
Pamięć: Kingston 2x2GB DDR3-1333
Karta grafiki: ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5
Dysk: WDC 500GB WD5000AACS-00ZUB0
Zasilacz: CHIEFTEC 450W GPS-450AA-101A

screen z everesta
Dołączona grafika

screen z HWMonitor
Dołączona grafika

Dodatkowo po zainstalowaniu sterowników i restarcie komputer ma problem z ich uruchomieniem, tzn wyskakuje komunikat, że windows musi zamknąć MMLoadDrv.exe i Catalyst Control Center
Dołączona grafika
Co może być problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Może wgrałeś coś "w złej" kolejności. Mam na myśli aktualizacje, stery do płyty, grafy itd. Czasami takie kwiatki mogą mieć miejsce, mi np. nie chodzi już soft od xonara bo stery wykryły, że mam odłączone zasilanie. Przywracanie systemu i dłubanie w śmieciach kosztuje więcej czasu niż postawienie systemu od nowa. Najpierw stery do płyty/procka a potem do grafy. Aktualizacje na sam koniec. Czasami sterownik może potrzebować jakieś aktualizacji, więc wgraj tylką tą wymaganą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No to sam widzisz, że grzebanie w FF nic nie zmieni.

 

Podsumujmy:

1. wcześniej ta karta chodziła;

2. obecnie na tym samym sprzęcie nie chodzi pomimo różnych sterów;

3. nie chodzi nawet na innym kompie.

 

Czyli możemy przestać brać pod uwagę winy kompa ale samej karty graficznej. Skoro jest na gwarancji i nie przekręciłeś jej lub wizualnie nie dokonałeś innych zmian to wysyłaj do producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...

Karty graficzne się starzeją, co oznacza, że ich żywotność jest ograniczona. Kiedyś nadchodzi ten dzień (sekunda po zakończeniu gwarancji, czasami później) kiedy zaczyna "raz działać a raz nie" a potem po postu umiera. Nie bez powodu karty z 5 letnią gwarancją kosztują więcej od tych z 2 letnią. Zimne luty - poczytaj o nich. Odklejające się czipy to cena jaką płaci się za zmniejszoną ilość jednego ze szkodliwych dla zdrowia czynników.

 

Skoro karta nie chodzi na żadnym (testowanym) kompie, systemach operacyjnych i sterownikach to znaczy, że pora zacząć szukać sobie nowej karty. "Nowej" znaczy nowej ze sklepu a nie używanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...