Skocz do zawartości

Proszę o radę - laptop czy komp. stacjonarny?


Recommended Posts

Zastanawiam się czy kupić laptop czy nowy komputer stacjonarny, bo ten mój staruszek, ma już jakieś ponad 10 lat użytkowania.

Czy może lepiej by było, i też taniej, jakbym w tym starym komputerze stacjonarnym powymieniał:

- nagrywarkę CD na nagrywarkę DVD,

- płytę główną na nowszą, bo ta co jest to była kupiona w 2005 roku,

- nowy procesor na jeszcze lepszy, bo ten co jest taki 1,58 GHz, 512 MB RAM

- dysk twardy na nowszy, bo ten co jest to jest taki: SAMSUNG SV2042H (18 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100),

Partycje: C, D - C: (NTFS) 7185 MB (399 MB wolne);

D: (FAT32) 12264 MB (1527 MB wolne)

Dane o dysku twardym w moim komputerze zaczerpnąłem z programu "AIDA32 - Personal System Information".

A po kliknięciu na ikonę "Mój komputer" jest tak podane:

Dysk C: całkowity rozmiar: 7,01 GB, wolne miejsce: 399 MB

Dysk D: całkowity rozmiar: 11,9 GB, wolne miejsce: 1,49 GB.

Jaki waszym zdaniem powinienem kupić dysk twardy jakbym zdecydował się powymieniać

te wyżej podane przeze mnie części?

Co mi radzicie?

Kupić laptopa, powymieniać te części, czy lepiej nie "bawić się" w kupowanie nowych części do mojego

starego komputera, tylko kupić nowy komputer stacjonarny wraz z płaskim monitorem, bo ten co teraz używam, to ma już też ponad 10 lat i jest to monitor kineskopowy PANASONIC SL 75 Model No. TX-T7S37 17-to calowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Komputer używam do:

- Internetu (to przede wszystkim),

- nagrywania przeróżnych audycji radiowych z różnych stacji radiowych dysk twardy tego komputera,

mam do tego taki program RaimaRadio

- oglądania telewizji z karty telewizyjnej - karty video NVIDIA GeForce2 Ti (Microsoft Corporation) (64 MB),

ostatnio podłączyłem do niej tuner TV-SAT tzw. FTA,

- nagrywania płyt CD - CD-R i CD-RW.

A lepszy, nowszy komputer potrzebowałbym do:

- Internetu (to przede wszystkim), jakiś film jeden czy kilka ściągnąć czy serial,

- obejrzeć online też jakiś film czy serial i tu by mi zależało żebym mógł obejrzeć seriale z tvnplayer, bo na tym starym komputerze nie chcą się załączać i to takie słoneczki wiruje i wiruje a serial nie chce się załączyć,

- nagrać z karty telewizyjnej (video) na dysk twardy nowego komputera jakiś film, serial czy program telewizyjny z wybranej przeze mnie stacji telewizyjnej z podłączonego do tej karty telewizyjnej (video) dekodera TV-SAT, mam tu na myśli dekoder Telewizji na Kartę HD ADB 2849ST albo też tunera dvb-t,

- nagrać z wybranej przeze mnie stacji radiowej na tym programie RaimaRadio jakąś wybraną przeze mnie audycję radiową,

- oglądania filmów z płyt DVD, tych takich kupionych w sklepie,

- słuchania nagrań AUDIO z płyt CD,

- Skype'a, do komputera podłączonej kamerki video i mikrofonu.

To jaki musiałbym kupić komputer stacjonarny aby on obsłużył to wszystko co tu podałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...