Skocz do zawartości

Wersja Beta Opery 10 już dostępna!


Rogal

Recommended Posts

Głównym atutem nowej przeglądarki ma być jej niska awaryjność oraz silnik Opera Turbo, który pozwoli optymalnie wykorzystać nawet wolne łącza internetowe, w celu większego konfortu podczas surfowania po internecie.

Zmianie uległ także interfejs, bowiem pieczę nad jego wykonaniem i dopracowaniem przejął znany w społeczności grafików Jon Hicks.

Dołączona grafika

Myślę, że to wygląda dosyć ładnie, ale to nie wszystko co oferuje nowa Opera. Do listy zmian warto zaliczyć nową opcję przeglądania kart, która pozwala na rozciągnięcie bądź dwukrotne kliknięcie w celu własnoręcznego dobrania rozmiaru widoku stron. Zmiany nie ominęły również szybkiego wybierania - użytkownik sam zdecyduje o tle który w tym oknie ujrzy, a także sam wybierze to ile chce miniaturek oglądać. Bezwątpienia poprawiono bug który zapominał o odświeżaniu miniatur nawet po zaznaczeniu odpowiedniej opcji w Menu szybkiego wybierania.

Wg zapewnień producenta Opera 10 pozbawiona silnika Turbo pozwoli na szybsze, a przez to przyjemniejsze przęglądanie stron typu Nasza Klasa, które wymagają szybkiego transferu.

Klient poczty został jedynie bardziej dopracowany w kierunku intuicyjności, zaś najbardziej cieszy mnie opcja sprawdzania pisowni, dostępna standardowo i dla 51 języków (przypomnę tym, którzy nie wiedzieli ale w Operze 9 była możliwość doinstalowania Aspela, ale strasznie kulał, a ile było motania z konfiguracją!).

Wszystko wygląda zatem bardzo apetycznie - zatem czy Beta wersji 10tej stanie się w krótkim czasie RC a potem wersją główną? Pożyjemy, zobaczymy. Sam fakt przejścia ACIDa bezproblemowo jest dla mnie miły, toteż z ręką na sercu oświadczam, że przeskocze na nową Operę tak szybko jak tylko się pojawi.

Myślę też, że mogę pokusić się o małą recenzję tejże aplikacji, jeżeli oczywiście szanowny zarząd nie będzie miał nic przeciwko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No to ja nie będę oglądał screenów tylko zasysam, długo wyczekiwana 10 ;). Przejście testu ACID niestestety nie zawsze świadczy o zgodności ze standardami. IE 7 i 8 przechodzą ACID 2, ale i tak nie wszystko wyświetlają zgodnie ze standardem W3C. Ale napewno jest do duży plus, bo Opera wyprzedza konkurencje.

Nareszcie więcej stron w speed dial ;), szkoda tylko, że nie ma 4x6 w panoramicznych monitorach by to wyglądało dobrze, a najlepiej to wybieranie samemu liczby wierszy i kolumn ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nareszcie... mam nadzieję, że jest chociaż w połowie tak dobra jak obiecują. Powiem tyle, że spodobała mi się jej wersja alfa. Generalnie mam ją zainstalowaną jako drugą przeglądarkę i korzystam głównie z klienta poczty. Zasadniczo nie lubię kombajnów, a to jeden z nielicznych wyjątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...