Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak wrażenia? Na pewno część z was grała w dwójkę, równie pewne jest to, że część z was ma tą grę.

Zacznę od siebie - mi się podoba. Klimat znany z Battlefielda 2 wprawdzie uciekł, ale zawsze to 4 mapy więcej i kilka więcej broni do wystrzelania.

Co mi się naprawdę podoba:

1. Dopracowali uruchamiania gry oraz samo jej działanie - u mnie chodziło płynnie i szybko, ale teraz ładowanie to chwilunia. Czyżby pomyśleli nad jakimiś podręcznymi plikami wymiany czy coś? Wcześniej miałem wrażenie, że odbieram mapę z serwera zanim się włączy.

2. Podrasowana grafika - nieco lepsza fizyka zniszczeń, lepsze efekty przy ogólnie lepszej optymalizacji silnika. To czuć, nie wiem jak u was ale u mnie konkretny skok w górę :P

3. Odświeżone mapki wyglądają cudownie bo można wejść z nimi w większą interakcję.

4. Przeciwnicy to w dalszym ciągu leszcze. Dzisiaj nabiłem staty 21:7 grając tak jak w Call of Duty. Cały czas do przodu. To robi wrażenie, a i sama rozgrywka zachęca.

5. Nowe unlocki - między innymi dzięki nim odblokowujemy podstawowe wyposażenie z Battlefield 2.

Wady:

Jedna i to konkretna - Origin. O ile chłopaki z DICE postarali się, żeby gra chodziła płynnie to Origin zepsuł wszystko. Wpisałem kod, a okazało się, że nie ma gry na moim koncie. Kilkaset relogów, czyszczenia cache przeglądarki, usuwanie logów i dopiero wieczorem po n-tym refreshu dodatek się pojawił. No i grało się, oj grało :P

Z tego czego mi jeszcze brakuje to "ciapatych" jednostek partyzanckich z dwójki, które coś tam sobie pokrzykiwały do mikrofonu. Ale na dachu w mapie Strike at Karkand jest radyjko na którym można posłuchać zapętlonego motywu z Battlefielda 2.

Ogólnie to na plus. Mało brakowało a po pracy chciałem napisać mocny wpis na blogu krytykujący DICE, ale się pohamowałem. Było warto, bo dodatek jak i cała gra są naprawdę świetne.

Mam tylko nadzieje, że EA DICE wyciągną wnioski z tegorocznych VGA na których dostali całą figę z makiem w każdej możliwej kategorii. A tak niewiele było trzeba ;)

Btw - wiecie, że dodatek każdy miał już 6 grudnia? KAŻDY. Nawet Ci co jeszcze nie kupili to darli 4 GB "patch" który naprawiał bugi itp. Dzisiejsze wpisywanie klucza było ino unlockiem dla całego contentu.

Btw2: ja zamówiłem na gram.pl. Wiecie co? Gra przyszła do mnie w pudełku o wymiarach 45x45x25 cm, z podwójnym dnem gdzie leżało pudełko DVD bez płyt a z kartką i kodem.

Kto mnie ma na Facebooku ten widział fotkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja wczoraj niestety nie zagrałem, a zapłaciłem poprzez internet. Po 5 minutach miałem potwierdzenie, że mam dostęp do dodatku i tak jak u Rogala na grze nie zrobiło to żadnego wrażenia - cały wieczór komunikaty o tym, iż nie mam dostępu do tych map. Musiałem więc zadowolić się mapami które już miałem.

Co do tego co napisał Rogal to mogę odnieść się tylko do jego wyniku 21:7. Cóż... Micz z jednej strony ma rację, że taktyka "byle do przodu i tak kogoś sprzątnę" może zniechęcać. Tyle, że ja im dłużej gram w tą grę, tym bardziej mi się podoba. Rozgrywka sieciowa w MW była moim zdaniem na dużo gorszym poziomie niż ta z BF3. Przede wszystkim nie zawsze się opłaca mieć "gorącą głowę". Nie ukrywam, że nie jestem łowcą fragów i możliwości zdobywania punktów w BF3 nie tylko za zabijanie przeciwnika są naprawdę nieźle rozbudowane. Wczoraj grając na jeden z map w trybie conquest i mając statystyki 3:5 (kill:deth) wygrałem klasyfikację. A cała sprawa ograniczała się do skutecznego przejmowania flag. Są naprawdę bardzo duże możliwości grania i czerpania z tego przyjemności bez rushowania. Fakt, że wczoraj pierwszy raz grałem z odblokowanym M416 i od razu stał się on najlepszą bronią w moich statystykach, bo na niektórych mapach natarcie szło w porażającym tempie - cztery osoby na "czubie" wiedzące co to defibrylator są w stanie nieźle namieszać, tak jak pisał Rogal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 month later...

Punk czwarty zniechęca mnie do BF3, jeśli można grać jak w Call of Duty to lipa.

No ej... to jest ZALETA.

Call of Duty (przynajmniej Modern Warfare 3, w inne nie grałem) jest całkiem niezłe. Rozgrywka to rush - nie ma chamskiego kampienia więc cały czas coś się dzieje. I uważam to za plus. Dlatego dziwi mnie Twoje zdanie :).

W gruncie rzeczy to rozgrywka rodem z CoD jest bardzo pozytywną kwestią, ponieważ daje przyjemność z GRANIA. Ja wiem, że są miłośnicy "kombinowania" i "realizmu" ale wiesz jak się gra w takie gry na multi? Każdy chowa się w swoim domku i nawet nie kampią bo jak Ty możesz mnie zabić to ja Ciebie też. I cała rozgrywka polega na tym, że nikt nie rushuje i po godzinie grania może wynik jest 1:2 zamiast 99999:99999 jak w CoD czy CA.

W CoD jest akcja i jeszcze raz akcja. Z tego co napisał Rogal to w BF3 też "się dzieje" więc dobrze. Bo w grach "akcji" chodzi tylko o jedno: żeby napierdalać :P . Oczywiście nie mówię o bezmyślnym staniu w 1 miejscu z krową i 10 skrzynkami z ammo rzucanymi przez kumpli i zdejmować paluch ze spustu tylko podczas przeładowywania :). Chodzi mi o rush, myślenie i refleks. Cóż więcej potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W MW3 masz jeszcze zablokowane i bardzo wąskie FOV co niektórym strasznie przeszkadza, ja nie wiem bo nie grałem.

Ja tam lubię gry opierające się na współpracy drużyny, a nie samotnych wilkach, dlatego uwielbiam TF2, bo tam pojedyncza osoba nie wiele zdziała, może po za szpiegiem, ale za to jeśli ędzie tylo szedł na fragi, a nie dobro drużyny to mimo, że będzie przodował w tabeli wyników, to drużynie nie wiele to da.

Dlatego w BF2 podoba mi się, że dostaje się dodatkowe punkty za różne akcje, jak np. ogień zaporowy, oznaczanie przeciwników, leczenie, dodawanie amunicji respawny itp. Mi najlepiej się grao supportem a wiadomo, ze on nie ma takiej celności jak inne klasy, ale wciąż może zdobywać punkty pomagając drużynie. Jeśli kupie sobie jakiegoś nowego fpsa to na pewno będzie to BF3, ale na razie mam w co grać i czekam na Wargame:EE (wkrótce beta :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

No przecież piszę, że to mi się podoba w BF3 :). Coś mogę napisać, w sumie mogę już wrzucić informacje które pisałem na blogu w gamecornerze. Wkrótce ma być druga beta Wargame:EE, najprawdopodobniej otwarta, więc każdy będzie mógł zobaczyć jak się gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...