Skocz do zawartości

Wzrost cen dysków twardych?


Rogal

Recommended Posts

Ostatnio zauważyłem znaczny wzrost cen dysków twardych. Tak się składa, że chciałem kupić coś nowego, a chyba pokuszę się na jakąś używkę, bo za 500 GB tyle kasy nie wydam (patrzyłem na morele.net, może gdzieś jest taniej).

Co spowodowało taki wzrost cen? Spadek zainteresowania? Obniżka cen na HDD? Platforma Intela pozwalająca na zakup i wykorzystanie małego SSD jako cache do dużego twardziela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dolar i Euro poszły w górę a z drugiej strony mamy wysyp tanich dysków 120-128 GB SSD 50k IOPS za 600 zł od OCZ (seria 2, seria 3 jest trefna - nie kupować !!), Kingstony kosztują 50 zł więcej.

Więc wydaje mi się, że ktoś chce aby zaczęły schodzić nowe zabawki. A powódź... oj tam. Tylko w 1 miejscu na świecie robi się dyski? Oczywiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...

Wszystko okej, ale problem logistyczny nadal zostaje. To nie pierwszy raz gdy tamte tereny są zalewane/podlegają zagrożeniu powodziowemu. Myślę, że awaryjne produkcje powinny być zlokalizowane na innych terenach. No ale robotnik pracujący za miskę ryżu to doskonały robotnik. Mało je, dużo robi. To takie azjatyckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

trzeba będzie przeboleć jakoś

a miałem na oku jakiś HDD 1TB zakupić i do tego dysk zewnętrzny

spóźniłem się :angry:

dla mnie na SSD za wcześnie, zresztą w moim użytkowaniu taka wydajnosć dysku nei jest potrzebna

mam u siebie na ATA samsunga 120gb 7200rmp 8mb

ile za niego sobie życzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Matti ty nie miałeś na sprzedaż SATA jakiegoś? ;)Ja się męczę na ATA. Freeze ekranu podczas odpalania Battlefield 3 - bezcenne... Przyśpieszy jak odepnę mu napęd spod taśmy?@Micz:Myślałem bardziej nad zmniejszeniem produkcji w głównej fabryce na korzyść produkcji w fabrykach mniejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...