Skocz do zawartości

Problem z Nagrywarką CD


jacooo3666

Recommended Posts

Mam w komputerze stacjonarnym zamontowaną Nagrywarkę CD, jest ona firmy LITE-ON LTR-52327S (52x/32x/52x CD-RW), a tak ona wygląda

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

CD bo ona może tylko zapisywać czyli wypalać pliki filmowe, mp3, audio na płytach typu CD-R i CD-RW i mam z nią taki problem, że ona nie chce na wszystkich płytach CD-R zapisać to co wrzucę do programu NERO, a mam zainstalowany NERO START SMART ESSENTIALS.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Włożyłem do tej nagrywarki CD płytę CD-R o takich parametrach:

700 MB (80 min.) 1x-52x.

Otworzyłem program NERO START SMART ESSENTIALS -> Dane -> Utwórz dysk CD z danymi -> otworzyło się to oto okno

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

i wrzuciłem film metodą "złap / upuść" za pomocą myszki do tego okna i teraz tak...

film ma 716 492 KB co się równa 699 MB, a po kliknięciu na ikonę tego filmu i dalej na WŁAŚCIWOŚCI to jest podane tak: Rozmiar 699 MB (bajtów: 733 687 808), Rozmiar na dysku 699 MB (bajtów: 733 691 904), a na linijce, tej skali w tym oknie do którego wrzuciłem ten film jest pokazane że ten film zajął 700 MB ale z kolei jest też pokazana końcowa granica, a wygląda to w ten sposób

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

następnie kliknąłem na DALEJ i przełączyło się na to okno

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

oddznaczyłem w tym oknie

0/liczbakopiiwnero.th.jpg[/img][/url]

Uploaded with ImageShack.us

liczbę kopii a następnie kliknąłem na NAGRAJ i przełączyło się na to okno

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

i natychmiast otworzyło się takie okno z takim komunikatem

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

i momencik później nagrywarka wysunęła tackę z płytą CD-R

i czego wynikiem było nie zapisanie, wypalenie filmu na tej płycie CD-R.

Czy możecie mi powiedzieć, co tu jest nie tak z tą nagrywarką CD?

Bo gdy włożyłem do tej nagrywarki CD płytę CD-RW to ona mi zapisała film na tej płycie CD-RW,

a na tej nie chce zapisać, co to może być?

Po zamontowaniu jej przez sprzedawcę w sklepie z komputerami, to ona nagrywała na wszystkie płyty CD-R, CD-RW, a teraz to ona tylko nagrywa tylko na płyty CD-RW, a przecież powinna nagrywać na wszystkie płyty CD-R a nie tylko na CD-RW.

Co tu uległo uszkodzeniu? Czy sama nagrywarka, czy ten program NERO START SMART ESSENTIALS nie pasuje do tej nagrywarki, bo wraz z tą nagrywarką kupiłem też płytę z NERO EXPRESS, czy lepiej by było jakbym ten program NERO START SMART ESSENTIALS odinstalował a na jego miejsce zainstalował NERO EXPRESS z tej płyty dołączonej do tej nagrywarki CD?

Czy może w opcjach tego programu jest coś ustawione nie tak co powoduje że ta nagrywarka nie chce nagrywać na płytach CD-R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...