Skocz do zawartości

PC do 2500zł z monitorem do gier i filmów


modessef1

Recommended Posts

Witam,

Ostatnio składałem sobie komputer 7 lat temu. Od tamtej pory nie interesowałem sie tematem więc można uznać, że jestem kompletnie zielony.

Potrzebuje złożyć sobie komputer do 2500zł z monitorem. (Bez dodatkowych akcesoriów typu: mysz, klawiatura, głośniki, oraz bez systemu operacyjnego bo ten mam z msdnaa)

Komputer będzie służył do rozrywki tj. gry, filmy, internet.

-Nie wiem ilu calowy monitor? taki by zapewniał jak najlepszą jakość obrazu w grach i filmach, ale jednocześnie nie był jakiś przesadnie wielki.

-Dysk twardy maksymalnie 500GB, pojemności liczone w terabajtach do niczego nie są mi potrzebne.

-Obudowa nie musi być wybajerzona stylistycznie. Chodzi o to by była solidnie wykonana, duża i przewiewna.

-Jak wcześniej napisałem stary komputer użytkuje już 7 lat więc nie jestem osobą zmieniającą często sprzęt więc proszę Was o pomoc w złożeniu zestawu który pozwoli mi jak najdłużej odpalać gry na wysokich wymaganiach.

Pozdrawiam

Podana cena nie jest ceną sztywną, więc jeśli niewiele dokładając można znacznie zwiększyć wydajność to przeboleje i dołożę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

22" będą rzeczywiście okej. Chociaż jakbyś wziął coś mniejszego to będzie też fajnie. Wracając jednak do monitorów - proponuję coś do 500 złotych, np.

http://allegro.pl/samsung-syncmaster-e2220n-fv-krk-wawa-okazja-i1874013105.html

http://allegro.pl/led-lg-e2240s-pn-fullhd-kon-5mln-1-kurier-24h-i1880816630.html

http://allegro.pl/monitor-benq-22-full-hd-g2222hdl-led-dvi-zabrze-i1877764575.html

Przeliczając to na maksymalnie 500 złotych na nowy komputer zostaje jakieś 2000 złotych. Zestaw na lata? I tak i nie. Zwłaszcza, że producenci prześcigają się w fajerwerkach graficznych w swoich produkcjach. Niemniej jednak uda się coś złożyć, ale mam pytanie: czy 2500 złotych to kwota ostateczna? Pytam bo zawsze można złożyć coś ciekawszego w nieco większych pieniądzach. Zestawik na szybko:

Procesor: AMD Phenom II X4 840 BOX (3.2GHz, Quad Core, 2MB, 95W, AM3)

Płyta Główna: Asus M4A77T 770 DDR3, SATA2, RAID, GBLAN, ATX, AM3

Pamięć RAM: DDR3 4GB 1600MHz A-Data Plus (2x2GB, DualDDR, CL8)

Dysk Twardy: Seagate Barracuda 500GB, SATA-III, 7200 obr, 16MB cache, NCQ

Karta graficzna: Radeon HD6850 Asus DirectCU 1024MB GDDR5, DP, HDMI, 2xDVI, PCI-E

Obudowa: LogicConcept B23 Czarna (bez zasilacza)

Zasilacz do obudowy: Zasilacz do obudowy ATX 500W Chieftec APS-500S (Fan 120mm)

W sklepie Gral wyszło mi 1969 złotych. Oczywiście robiąc zakupy np. na Morele albo na Allegro możesz kilka złótówek oszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Piękne dzięki za pomoc.

a co z możliwością podkręcania tego procka?

Chciałbym móc na zakupionym sprzęcie pograć w najnowsze gry przez jakiś czas, może lepiej zainwestować teraz w procesor z możliwością mocnego podkręcania, a może nawet jakiś 6 rdzeniowiec kosztem grafiki, a za rok czy dwa bym grafikę wymienił jakby przestała mi dobrze służyć? Co sądzicie o takim pomyśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak jak napisałem pod koniec mojego 1 posta, 2500zł nie jest ceną sztywną i jeżeli dokładając trochę mogę zyskać mocno na wydajności to jestem w stanie dołożyć.

Czytałem dziś testy nowych buldożerów. W teście były zawarte porównania z procesorami i5 oraz i7 intela. i5 2500k w grach pokonywał topowego buldożera nawet po OC. Ustępował mu przy testach szyfrowania, pakowania itp...- ale to mi z kolei mało potrzebne. Ważna dla mnie max wydajność przy rozrywce czyli głównie w grach. Więc może jednak warto zbudować kompa na bazie i5.

Niebawem można się chyba też spodziewać nowych procków intela, wtedy może stara seria mocno potanieje? Jak Wam się wydaje, warto czekać?

Poczytałem trochę i zdecydowałem się jednak na procesor serii i5. Nie wiem tylko który wybrać. W grę wchodzą właściwie tylko i5:2400, 2500 i 2500k. Różnica między nimi to przedział ok. 120zł. Pytanie czy warto dopłacać?

Z tego co wyczytałem jeśli brałbym i5 2500k to logiczne jest, że warto by kiedyś go kręcić bo inaczej po co dopłacać, jeśli miałby go kręcić to muszę dokupić ramy 1666MHz i płytę główną z P67 tak?( no i oczywiście inne chłodzenie niż oryginalne) Teraz pytanie czy dopłacając do tego byłby wstanie złożyć zestaw za 2500zł absolutny max 2800-900.

Proszę o porady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Do topowych Bulldozerów nie ma co porównywać, bo to klapa na całej linii. Ni to się kręci, ni to wydajne jest. Jak dla mnie klapa na całej linii, a zapowiedzi sprawiały, że dreszczyk na plecach się pojawiał. Dobrze, że chociaż ceny opuścili to można próbować składać zestawy w oparciu o nową architekturę. Odnośnie twojego pytania: zajrzałem na Grala i Corei5 z dopiskiem "K" w nazwie kosztuje 829 złotych (Intel Core i5 2500K 4x3.30 GHz BOX), natomiast wersja z dwoma rdzeniami o podobnym taktowaniu to wydatek nieco ponad 600 złotych - w tej sytuacji nawet bym się nie zastanawiał i odpuścił procki Intela na korzyść AMD (chyba, że naprawdę chcesz bawić się w ekstremalne O/C).

Cena całej platformy wzrośnie prawie o 500 złotych, czyli z domyślnego 2500 robi się 3000 (2500 buda + 500 monitor). Manewrować możesz w rozdzielczości monitora lub karcie grafiki - ale na tym nie ma co oszczędzać, bo potem wydatki mogą przerosnąć oczekiwania.

Odnośnie spadku cen po premierze - szczerze w to wątpię. Intelowi ostatnio wszystko wychodzi, więc nie widzę sensu robić koszmarnych obniżek. Ale poczekajmy na wypowiedzi innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Myślę, że przy i5 można się nawet zmieścić w niższej cenie.

Obudowa: Brutus 410 Pure Black AT 127zł

Procesor: Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX 806zł

Płyta: Gigabyte GA-Z68A-D3H-B3 477zł

Pamięć: Kingston HyperX Genesis DDR3 2x2048MB 1600MHz CL9 BOX 121zł

Dysk: Seagate Barracuda ST500DM002 (3.5'', 500GB, SATA/600) 155zł

Zasilacz: MODECOM MC 620 CARBON 620W ATX PFC Box 169zł

Grafika: Gigabyte Radeon HD 6850 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX 579zł

Razem 2434zł.

Oczywiście idzie zejść z cen na pojedynczych podzespołach: pamięć, obudowa. Jak dla mnie najmocniejszy konfig ~2400zł z płytą na najnowszym chipsecie Z68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi. @ralliart podany przez Ciebie konfig jest bardzo fajny i kusi by go wybrać co wiązało by się ze sporym przekroczeniem budżetu(monitor)

Poprzeglądam sobie jeszcze różne testy i zobaczę jak ten AMD Phenom II X4 955 BOX (3.2GHz, Quad Core, 6MB, 125W, AM3) Black Edition wypada na tle i5 2400 czy 2500. W końcu proc od AMD jest prawie 2x tańszy.

Ehhh ciężka sprawa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiesz jeżeli chodzi o testy i benchmarki to są one mało miarodajne. Zarówno na Phenomie jak i na i5 pograsz. Różnica jest taka, że w niektórych testach Intel wypada lepiej i gniecie nawet nowe procki AMD. Wszystko kręci się wokół budżetu jaki masz na wydanie. Jeżeli ze spokojnym sercem możesz dołożyć to nie zastanawiaj się i weź Intelowego Core i5. W przeciwnym wypadku AMD. Zestaw i tak jest na lata, więc nie ma co się martwić o niskie wyniki w grach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

ok, udało się nico podnieść budżet. Teraz to 2500zł BEZ monitora.

Pewne jest to, że chcę procesor Intel i5 2500K.

W zasadzie nie muszę kupować nowej nagrywarki bo mam starą. Rozumiem, że obecnie tego procesora nie ma potrzeby kręcić do gier więc na razie można się obyć także bez dodatkowego chłodzenia na proc?

Jaką płytę główną wybrać? Musi pozwalać na kręcenie tego procesora oraz na zmiany karty graficznej w przyszłości.

W tym budżecie to pewnie nic lepszego niż HD 6850 nie uda się wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ten zasilacz działa już prawie 4 lata u mnie w serwerowni w trybie 24/7 i do tej pory nigdy nie zawiódł, ale na 69xx może być za mało. Budżet był ograniczony i musiałem się zmieścić w 2500zł (co mi się udało). Jeżeli w przyszłym roku masz wsadzić w sprzęt 69xx to daj sobie spokój z 6870, bo stracisz więcej niż na 6850. Co do chłodzenia - miesiąc po zakupie sprawisz sobie lepsze. Jak chcesz oszczędzać to zaczynamy od obudowy, potem dysk, pamięć i dopiero wtedy reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z płytą to bym się wstrzymał, bo wybrałem taką która ma spore możliwości rozwojowe. A co do 6850 to lepiej wydać mniej teraz, jeżeli później ma sobie kupić i tak lepszą grafikę i zainwestować tą kasę w np. lepszą płytę lub zasilacz, co bardziej się opłaci. Podam Ci prosty przykład: ja kupiłem obudowę za 300zł, która nie do końca mi teraz odpowiada (mało zatok dyskowych i nie jest długa). Gdybym chciał ją wymienić sporo bym stracił. Natomiast gdybym zapłacił za nią ~150zł w ogóle bym się nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...