Jump to content
Sign in to follow this  
czaru5

Problem z aktywacją

Recommended Posts

Witam

Mam problem od wczoraj z aktywacją systemu Windows XP.

Ostatnio ram mi się rozwalił i wyjąłem zepsuty.

Teraz mam komunikat przy każdym włączeniu kompa że na skutek dużych zmian w komputerze muszę aktywować Windowsa klikam w okienko żeby aktywować i nic ;/ pojawia się puste okienko.

Jeżeli do jutra nie aktywuje to chyba stracę Windowsa pomocy :unsure:

Nie wiem co robić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Windows oryginalny? ;) Zapewne zmieniałeś RAM w komputerze z marketu (takim, gdzie była dokonana preinstalacja systemu). Nie jestem pewien czy nie powinieneś się kontaktować z helpdeskiem Microsoftu w tej sprawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Windows oryginalny :)

Ram nie zmieniałem tylko komputer nie działał więc przyszedł informatyk i okazało się że to przez zepsuty RAM wyjął i tyle.I teraz jest ta informacja że trzeba aktywować ale nie mam jak bo jest puste okno ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiedz mi jeszcze gdzie był kupiony komputer (bo to na pewno zestaw z preinstalowanym systemem). Był u nas podobny temat: puste okno aktywacji windows xp.

Jeżeli okaże się, że po sprawdzeniu jest aktywowany to trzeba szukać winy w jakimś syfie, który może infekować twój komputer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komputer kupiony w sklepie informatycznym na zamówienie.Do tego zakupiony Windows XP Home Edition OEM Software SP3.Oryginalny jest mam na kompie nalepkę z keyem i wszystkim.Mam wszystkie potrzebne informacje tylko że nie mogę wpisać ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troche po fakcie ale co tam...

W takim przypadku należy zadzwonić na infolinię MS i po sprawie.

Co do komunikatu... od początku.

Instalujemy system wpisujemy klucz. Albo zaznaczamy opcję aby od razu aktywować system albo uruchamiamy i w prawymk dolnym rogu pojawia się komunikat o konieczności aktywacji systemu w przeciągu x dni.

Klikając na komunikat mamy do wyboru REJESTRACJE i AKTYWACJE lub samą AKTYWACJE.

Jeżeli wybierzemy AKTYWUJ SYSTEM WINDOWS sprawdzi czy klucz jest ok i możemy wypić browar bo cięzkiej instalacji i aktywacji systemu.

Jeżeli wybierzemy REJESTRACJE i AKTYWACJE będziemy musieli podać pare danych gdzie dodatkowo MS zapisze sobie konfigurację Twojego sprzętu. I tutaj jest już gorzej bo jak się okaże, że wymienimy cokolwiek w PC to WINDOWS będzie wył jak pani wolnych obyczajów podczas udawanego orgazmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...