Skocz do zawartości

Wycena komputera


Rogal

Recommended Posts

Hej Hej! :)

Planuję "coś łyknąć" z pracy. Do wzięcia jest komputer stacjonarny o takich podzespołach:

Procesor Athlon x3 w granicach 3 GHz na rdzeń (cenowo na allegro nowe po 295, więc myślę, że 240 złotych to jak w sam raz)

Płyta główna - nie wiem dokładnie, jakiś Gigabyte (chyba rozwojowa, 16 GB RAMu powinna wchłonąć spokojnie).

8 GB RAMu (4x2 GB taktowanie 1333 albo więcej, tu prosiłbym o wycenę pojedynczej kości - bodajże Kingstony)

Grafika: Radeon 6870 VTX referencyjna lub Radeon 5770 MSI (chłodzenie Cyclone chyba, nie jestem do końca pewien).

Dysk standardowy - 1 TB

W komplecie napęd CD/DVD combo pod SATA, zasilacz 400 W (Chieftec) i obudowa ATX (wieeelka!).

Ile maks można za zestaw zawołać? Będę wtedy balansował poniżej kwoty jak coś. Zresztą jak sami widzicie - zakładam, że nie odblokuję rdzenia, a nawet jeśli to bezpośrednio po zakupie uderzam w jakiegoś Phenoma 4 rdzeniowego. Co do grafiki - referenc 6870 to kozak. Wielka kanapka bezpośrednio z premiery :P Myślę, że przyjemnie by działała.

Patrzyłem na ceny i łączna kwota jaką wyliczyłem to około 1200 złotych, przy założeniu że wezmę 6870 referencyjnego. Przy 5770 oczekuję relatywnie niżej :P

Dużo, mało? Ostatnie słowo szefa, ale wolę się przygotować. A jak nie to kupuję Xpudło używane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...