Skocz do zawartości

Co to za błąd ?


Master070

Recommended Posts

hehehe, nic się nie ukryje przed moderatorem ;) Więc tak... system operacyjny, to Windows 7 Ultimate x64. Komputer nie pracuje na standardowych ustawieniach. Jakieś pół roku temu wymieniałem części w komputerze i jedną rzecz przestawiłem w BIOSie Już tłumaczę o co chodzi. W swoim komputerze mam kości pamięci Geil 2x2GB Black Dragon DDR3 1333MHz. Chciałem mieć dobrą kartę graficzną, przez co zabrakło kasy na pozostałe części i musiałem kupić budżetową płytę główną, która obsługuje kości do 1066MHz. Strasznie nad tym ubolewałem, ale wyczytałem, że akurat w tej płycie głównej można zmienić maksymalne taktowanie na 1333MHz. Ustawiało się to w BIOSie, jednak nie wiedziałem jak. Napisałem do osoby, od której kupiłem płytę główną i udało się to przestawić. Niestety nie pamiętam, czy od tego czasu jest ten problem, czy był już wcześniej. Ciekawe jest to, że jak wyłączę komputer na ok. 4 godziny i włączę ponownie, to problemu nie ma. Jednak jeśli komputer zostanie wyłączony na dłużej, np. 8 godzin, problem się pojawia. Wtedy wyłączam komputer przyciskiem POWER i włączam jeszcze raz. Komputer działa bez problemu, aż do wyłączenia i kolejnego odpalenia i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zaraz to sprawdzę.Poważnie mniejsze taktowanie, to więcej klatek w grach, czy źle to zrozumiałem ? A zmieniałem to tylko dlatego, że szkoda mieć 1333MHz, jak można z tego tylko 1066 wykorzystać. Trochę tak, jakby mieć Ferrari i jeździć tylko po mieście, ale to taka hiperbola tylko ;)

Przed chwilą próbowałem to przestawić, ale nie mogę znaleźć tej opcji... :( A tak przy okazji, te kości, to chyba 1600MHz. Kiedyś każdy podzespół się dokładnie znało, ale z czasem to wylatuje z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie, nie chodzi o to, że im niższe taktowanie tym lepiej, tylko jeśli ma się ograniczony budżet to lepiej kupić więcej ramu z niższym taktowaniem niż mniej z wyższym. Choć ram nie wpłynie tak bardzo na ilość klatek na sekundę, bardziej wpłynie na szybkość wczytywania się gry. Za mała ilość ramu, mogłaby negatywnie wpłynąć na płynność, ale większa ilość ramu już tak bardzo w drugą stronę się nie przełoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dokładnie o to mi chodziło - szkoda wywalać kasę na częstotliwość jeżeli budżet nas ciśnie. Lepiej iść w ilość - z roku na rok zapotrzebowanie na nią wzrasta niebagatelnie.

Co nie zmienia faktu, że fajnie mieć wysokie taktowania w dużej ilości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...