Skocz do zawartości

Poważny problem z siecią WLAN


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Od kilku miesięcy mam bardzo poważny i irytujący problem z siecią WLAN.

Mój komputer łączy się z siecią za pomocą Access Pointa i Routera.

Przez bardzo długi czas nie miałem absolutnie żadnych problemów.

Wszystko przebiegało pomyślnie, nie miałem problemów ani z siłą sygnału ani jego dostępnością.

Wszystko się zmieniło kiedy młodszy brat kupił sobie telefon z WIFI - Sony Xperia Mini Pro

i pod moją nieobecność zaczął grzebać w ustawieniach Routera ponieważ

jak to później tłumaczył, nie mógł się połączyć z naszą siecią domową.

Wtedy też po wprowadzeniu swoich bezmyślnych zmian w ustawieniach

sam stracił połączenie z siecią i uniemożliwił mi połączenie. Potem zaś, jak to zwykle bywa

gdy nóż na gardle, rozpaczliwie szukał rozwiązania tego beznadziejnego problemu.

I o dziwo udało mu się naprawić swoje połączenie, ale już z moim był nie lada problem.

Po odwiedzinach serwisanta wszystko wróciło do normy - oczywiście pozornie.

Od tamtej pory (może się to wydawać absurdalne) gdy jakiekolwiek urządzenie

nie będące komputerem głównym (tym używanym przez brata, podłączonym bezpośrednio do AC i Routera

z wyłączeniem mojego PC) zostanie podłączone do sieci, rozłącza moje połączenie z siecią domową.

Czy to będzie w/w telefon brata, czy laptop siostry, czy nawet moja konsola PS3

z której nawiązałem połączenie. Tracę wtedy swoje połączenie do sieci na moim PC.

Kiedy wybieram swoje połączenie, zechcę je nawiązać to wyskakuje mi błąd

a kiedy próbuję je zdiagnozować to moim oczom ukazuje się następująca przyczyna:

"System Windows nie może się połączyć z ukrytą siecią "Domowy" "

A w szczegółach pisze ponadto:

"Ta sieć jest oznaczona jako ukryta i albo znajduje się poza zasięgiem tego komputera,

albo ustawienia bezprzewodowe zapisane na tym komputerze nie są zgodne z ustawieniami sieci."

System poniżej radzi, żeby sprawdzić ustawienia sieci. Zrobiłbym to chętnie ale ni w ząb się na tym nie znam

a mam zasadę (nie jak mój młodszy brat) że jeśli czegoś nie jestem pewien na 100% to tego się nie tykam.

Bardzo proszę o pomoc, już brakuje mi pomysłów, co może być nie w porządku - brak mi sił :/

Chętnie udzielę dodatkowych informacji, ale z racji mojej pracy na zmiany, nie zawsze będę do dyspozycji.

Wojciech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zakładam, że router przewodowy podłączony do APka. Musisz się zalogować i sprawdzić ustawienia, bez tego nie przejdzie. W domyśle wystarczy sprawdzić czy sieć jest rozgłaszana, tj. czy jest widoczna jej nazwa (SSID). Podaj jeszcze od kogo to internet i z jakich urządzeń korzystasz, sporządź też taki pseudo obrazek z urządzeniami i rozmieszczeniem w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...