Skocz do zawartości

Problem z wyświetlaniem obrazu GTX 460 1GB OC Gigabyte


Sep

Recommended Posts

Wybierasz opcję flash bios i wskazujesz plik utworzony po wypakowaniu z pliku *.exe ściągniętego z serwera. Powinien się nazywać vga_bios_gv-n460oc-1gi_f3.

//opcja ściągnięcia biosu z serwera jest dostępna przy flashowaniu biosu dla płyty głównej - mój błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wyskakuje mi, że wersja biosu jaką chcę zaktualizować jest taka sama, którą już posiadam,

A i słuchaj, odkryłem nową rzecz w tej sprawie. Paski są nawet na pulpicie. Odpaliłem sobie taką specjalną rzecz po której odtworzeniu robi się ciemniejszy obraz i wykrywa takie usterki i właśnie paski te też są na pulpicie. Chyba uszkodzenie fizyczne. Co dalej robimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Składali mi zestaw i nie wydali mi osobnej gwarancji na kartę. Jest wszystko tak jakby razem :(. Do Wrocławia ode mnie wysłać kartę to pocztą a zestaw cały to kurierem. Strasznie dużo zabawy jeszcze jak na serwisie mi nie uznają, nie rozwiążą problemu to pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 5 weeks later...

Teraz to już tylko zaginanie czasoprzestrzeni pozostało :)

Taki żart na początek - a na serio to faktycznie zaproponowaliśmy Ci sporo możliwości.

Co mógłbyś zrobić (za małą kasę):

1. Wymienić kabel DVI

2. Spróbować na przejściówce HDMI podłączyć komputer pod telewizor z HDMI i zobaczyć jak będzie wyświetlany obraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Trzeba mieć ten telewizor, ahhaah ;D. Spróbuję kabel podmienić jutro.

Mam takie przeczucie, że oni nie wymienili karty na nową bo przyszła w starym opakowaniu i do tego miała ślady palców przy montażu.

Zanim sprawdzę kabel, mała informacja : Karta została wymieniona w dość dziwnych okolicznościach. Karta jest wymieniana przez sprzedawcę w ciągu 10dni od zakupu według regulaminu itd. Dalsze wymiany na nowe egzemplarze przeprowadza producent karty gdzie tu jest nim Gigabyte. W tej kwestii karta została wymieniona przez serwis esc i przyszła w starym opakowaniu a przecież to producent wymienia a nie esc? Coś tu kręcą? Były dodane tylko zatyczki na wejście od karty... oni barana chyba chcą ze mnie zrobić. ESC wymienia karty w ciągu 10 dni od zakupu a od zakupu minęło już dwa dobre miechy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Podsumowanie na dziś:

Kabel zmieniany - to samo.

Inny monitor - testowałem inny PC na moim monitorze przy tej samej grze, pasków nie było tylko, że w starym PC (ten na którym testowałem) jest karta AGP a w nowym (tu gdzie paski) PCI.

Wsadzałem kartę kumpla do swojego pc i paski były, ale w znacznie mniejszym stopniu, prawie, że niewidoczne, ale były. PS: On ma Gainwarda GT240 a ja mam Gigabyte GTX460 1GB OC więc znaczna różnica.

Więc co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To jest właśnie ból serwisowania komputerów - musisz podmieniać wszystko. Zresztą słuchaj - pisałem podobny temat, podejrzewałem wadę kabla/wejścia. Okazało się, że grafika po prostu szwankowała na takiej rozdzielczości. U Ciebie grafa ponoć sprawna - sprawdzałeś ją u kumpla? Możliwe, że pisałeś a ja nie doczytałem. Jeżeli okaże się, że u kumpla też kupa to karta wraca do sklepu.

Jak z zasilaczem? Zasilanie dodatkowe podpięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wszystko sprawnie, znam się na pc'tach. Kabel sprawdzałem i to kilka razy z zmianą przejściówki bo ją też zmieniałem. Karta niby nowa a są artefakty, mało występujące, ale są wiesz o co chodzi, że są, ale ich nie ma. Grafa kumpla u mnie też nie śmigoli tak jak należy więc wiesz. Na wszelkie pytania odpowiedź wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...