Skocz do zawartości

Zbyt wysoki ping


Recommended Posts

Witam,

Posiadam windowsa 7 ultimate x64, z internetem łączę się przez kabel, polączenie szerokopasmowe miniport WAN PPPOE 1 mb

Chodzi o to,że mam zbyt wysoki ping, ten zawsze sprawdzam w wierszu poleceń wpisując ping onet.pl -t.

Zawsze gdy miałem system operacyjny windows xp ping miałem 18 max 19ms a teraz 23- 30ms, przez co trudno grać w gry przez sieć, zmiana jest irytująca i wyczuwalna... Dopiero co zainstalowałem system...

Jeżeli ktoś ma jakieś rady czy rozwiązania to bd wdzięczny wam, jeżeli trzeba więcej informacji to piszcie, podam.

P.S. Może poprostu mam nie te sterowniki, lub cokolwiek źle ustawione i to inwestuje w moj problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wyższy ping nie oznacza, że będzie źle.

Po pierwsze: jaki jest ping w grze?

Dwa: jakie są parametry łącza?

Ja przy pingu 80ms na większości serwerów CoD 4 gram bez zacinania i bardzo płynnie.

PS mój ping do onet.pl poprzez sieć WIFI

C:\Users\Artur>ping onet.pl

Badanie onet.pl [213.180.146.27] z 32 bajtami danych:
Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=39ms TTL=53
Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=44ms TTL=53
Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=40ms TTL=53
Odpowiedź z 213.180.146.27: bajtów=32 czas=39ms TTL=53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mam łącze asymetryczne 1mb, na kablu od osiedlowego dostawcy, nie mam zadnego routera, używam Nvidia NFORCE 10 /100 Mbps ethernet #2 - te 2 protokoły mam odznaczone a we właściwościach połączenia szerokopasmowego mam zaznaczony TCP/ip v4.

Ping w grze jest ponad 30 - 40 różnie i ja już na takim nie pogram mam sciny i lagi, kule leca tak ze nic nie trafiam, zawsze miałem ping onet.pl -t 18-21 ms max i ping w grze 17, 18, 19, 21 max, a teraz jak mam powyżej 21 to całkiem inna gra, właściwie to nie da się grać...

Np teraz mam tak ping onet.pl -t i nie wiem czemu, aktualizacje wyłączone, nic mi się nie pobiera, programy typu utorent tez ...

Może mam Ci pokazać moje usługi czy cos, pisz to postaram się wszystko pokazac zebys wiedział co i jak, jak dokładnie mam Ci napisac o parametrach mojego łącza ?

post-1474-0-13467700-1305746088_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nawet jak kupisz taką kartę sieciową to będzie Ci leżeć i się nie zmarnuje. Wydatek mniej niż 20 złotych, myślę że warto bo to zintegrowane gówienko które masz potrafi sporo namieszać. Nie jesteś jedynym który ma z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Sterowniki pobrałem najnowsze ze strony producenta, a mianowicie ( 270.61-desktop-win7-winvista-64bit-international-whql), czyli mam kupić karte sieciową tak ? skąd mam wiedzieć jaką ?? czy dam rade ją gdzies wpiąć ? zupełnie nie wiem jak to się robi ? a co z ta zintegrowaną ? opiszcie wszystko dokładnie to tak zrobie i się uda ;)

Konfiguracja sprzątowa :

Procesor AMD QUAD CORE PHENOM 9550 AM 2 BOX

plyta głowna NFORCE 6M AM2

pamiec 2x 2048 MB DDR2 PC 800

Dysk HDD 250 GB SATA II

PALIT GEFORCE 9500 GT 1024 MB

ZASILACZ 400W (ale to chyba zbędne)

Może ten kooprocesor ma jakiś wpływ ??

post-1474-0-91325500-1305819798_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ok to może tak:

Sterownik 270.61-desktop-win7-winvista-64bit-international-whql to oficjalny sterownik do karty grafiki.

Dwa to płyta główna którą posiadasz nie posiada sterowników pod Windows7, ba nawet dla Visty ich nie ma.

Koprocesor wskazuje na brak sterownika chipsetu, którego producent oczywiście nie udostępnia. Stąd problemy z pingiem i lagi - szyny systemowe działają bez sterowników.

Moja rekomendacja: kup nową płytę która oferuje sterowniki dla Twojego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Czyli mam 2 wyjścia ??

Albo z powrotem wrócić do windows XP albo kupić płyte główną, z tego co wiem jest ona jakas "mikro" mniejsza od normalnej, ogólnie to zestaw komputerowy kupiłem na allegro, nie znajac sie na sprzecie i po krótkiej nierzetelnej analizie... Teraz tego żałuje, bo każdy mówi mi ze podzespoly nie sa odpowiednio do siebie dobrane, przez to nie jest on taki wydajny i od poczatku sa jakies problemy, migotanie obrazu na monitorze przez co wymiana karty graficznej na karte z innych Chipsetem ... itp Także przestrzegam wszystkich, nie znacie sie na sprzecie to poproscie o pomoc kogos kto w tym siedzi, wujka informatyka np :P

Wracajac do tematu, jakim cudem korzystam z grafiki itp, jeżeli sterowniki sa niekompatybilne z moim urzadzeniem i systemem aktualnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z grafiki korzystasz, bo generalnie Windows 7 to co mógł zainstalował, ale sterowników chipsetu już nie miał. Nie chcę zgrywać wielkiego znawcy, bo nie pamiętam już jak wygląda komunikacja procesor - grafika w AMD, ale z tego co kojarzę to nawala komunikacja procesor - north bridge. Mogę się mylić, ale komunikacja grafika - proc jest bezpośrednia. Procesor wykorzystuje do tego celu magistralę Hyper Transport i dlatego grafika działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wtajcie !!

Przepraszam, że tyle nie odpisywałem.

Zainstalowałem system XP SP3, i jest tak jak kiedyś, ping w wierszu poleceń mam 31,31,31,31.... i przy takim nie moge grac bo mnie ścina, nie jest płynna gra, jeżeli włącze przeglądarke mozille, i wejde na jakas strone, tak zostawie i wlacze steama , zaczne grac mam ping 18-21 poprawny zatem. Jak wyłączam przeglądarke automatycznie ping mi wzrasta do 31 i wiecej, wogole nie rozumiem postaci tego zjawiska. Czemu tak jest ? Czy to wina mojego sprzętu ? Jest tak za kazdym razem

sprawdzałem wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To jest raczej normalna praktyka i nic im nie udowodnisz, bo nie gwarantują Ci w umowie żadnych czasów dostępu do sieci, a tylko transfer.

Może żeby wyjaśnić do końca to ruch sieciowy może ograniczać:

1. Karta sieciowa

2. Sterownik karty sieciowej

3. Routery

4. Switche

5. Firewall'e

I masa innych rzeczy. Ping do onet na poziomie 30ms uznałbym za akceptowalny. Moim zdaniem w Twoim przypadku kluczowe znaczenie ma od kogo twój ISP dzierżawi łącze, ale tego Ci nie powiedzą. Temat generalnie możemy ciągnąc w nieskończoność i nie znajdziemy dobrego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...